Jakie są zalety żarówek led?

Jakie są zalety żarówek led?

 

Państwowe jak i europejskie regulacje prawne nakazują, by wycofywane były stare typy żarówek, na rzecz nowych w technologii led. Wiąże się to z troską o środowisko, jak również o zminimalizowanie poboru energii elektrycznej przez sprzęty oświetleniowe. W związku z czym niedługo już tylko w małych sklepikach znajdziemy starodawne żarówki i to tylko te o małej mocy.

Żarówki led są energooszczędne

energooszczędne żarówki led - producentJakie zalety zatem mają technologie ledowe że są takie polecane i zalecane do stosowania? Zdecydowanie kwestia energii ma tu znaczenie kluczowe. Im mniejszy pobór tym lepiej. Dobre energooszczędne żarówki led – producent chcący odnieść sukces musi wykonywać. Mniejsze zużycie energii przekłada się oczywiście głównie na to że my zapłacimy niższe rachunki, więc ledy nam służą. Druga kwestia to długość świecenia żarówek. Te stare świeciły się krócej, ich utylizacja była kłopotliwa, a im więcej się ich zużywało, tym odpadów było więcej. Żarówki ledowe potrafią świecić nawet kilka lat. To kolejne oszczędności dla naszego portfela, jak również mniej kłopotów. Nie trzeba mieć zawsze zapasu żarówek koło siebie, ani też nie trzeba ich często wymieniać, co jest kłopotliwe przy oświetleniu sufitowym. Żarówki ledowe występują w dwóch odcieniach i w wielu kolorach. Standardowo światło ciepłe przeznaczone jest jako oświetlenie do domów lub jako oświetlenie główne, natomiast światło chłodne jest do przestrzeni magazynowych, przemysłowych oraz jako oświetlenie dodatkowe np. przy lustrze łazienkowym. Dodatkowo istnieją żarówki kolorowe, nadające się jako oświetlenie dekoracyjne, czy na przykład do pokoju dziecięcego. Ciekawym rozwiązaniem z zakresu ledów są taśmy. Tutaj mamy do czynienia z żarówkami bardzo malutkimi i przymocowanymi do elastycznego paska. To dobra opcja na oświetlenie dodatkowe, szczególnie tam gdzie ze względów technicznych nie może być zamocowane standardowe oświetlenie. Taśmy mogą świecić stale, migać, być białe lub kolorowe, długie i krótkie.

Bez dwóch zdań żarówki led w każdym wydaniu to doskonały wynalazek. Jest on dobry dla środowiska, nie generuje stosu niebezpiecznych odpadów, jak również pozwala na oszczędności w domowym budżecie. W każdym domu, w każdym pomieszczeniu znajdzie się miejsce na oświetlenie ledowe różnego typu.