Jakie są zalety laserowego usuwania włosów?

Jakie są zalety laserowego usuwania włosów?

Obecnie dostępnych jest kilka urządzeń laserowych do depilacji, ale wszystkie wykorzystują tę samą podstawową technologię. Urządzenie dostarcza energię lasera w formie ciepła niechcianym włosom, które przenikają do każdej cebulki włosowej i uszkadzają mieszek włosowy. To zapobiega wytwarzaniu się nowych włosów. Jedną z głównych zalet laserowego usuwania owłosienia jest szybkość leczenia w porównaniu do elektrolizy, która jest znacznie bardziej czasochłonna.

Korzyści laserowego usuwania owłosienia

laserowe usuwanie owłosienia szczecinLaserowym usuwaniem owłosienia można leczyć większe obszary na raz. Technika ta jest uważana za bezpieczną, jeśli jest właściwie wykonana. Jest uważana za mniej bolesny zabieg, niż inne metody. Ważne jest, aby wybrać odpowiednie urządzenie i gabinet, w którym wykonuje się depilację laserową. Aby uniknąć możliwych działań niepożądanych, po zabiegu wszyscy pacjenci muszą chronić skórę przed słońcem, nie używać solarium. na de wszystko laserowe usuwanie owłosienia Szczecin jest to prosta i szybka technika usuwania włosów. Zdaniem ekspertów usuwanie owłosienia na ciele za pomocą energii lasera zapewnia, że ​​około osiemdziesiąt pięć procent włosów nie rośnie już w obszarach ciała poddawanych zabiegowi, gdyż ciepło laserowe wnika w skórę w celu osłabienia cebulki włosowej. Inną zaletą jest to, że zabieg laserowego usuwania owłosienia nie ma ograniczenia wiekowego i można go również wykonywać na większości części ciała, z wyjątkiem brwi i błon śluzowych. Dlatego technika ta jest zalecana głównie kobietom z włosami w okolicy szyi i brody i jest idealna dla osób z zapaleniem mieszków włosowych, które powodują pojawienie się otwartych porów. Innym ważnym aspektem jest to, że zabieg nie uszkadza skóry gruczołów łojowych i potowych. Dla tych, którzy cierpią z powodu niechcianego wzrostu włosów, laserowe usuwanie włosów może być dobrą alternatywą. Laserowe usuwanie włosów jest bezpieczną metodą, którą mogą wykonywać wyłącznie certyfikowani terapeuci skóry. Zabieg powoduje trwałe zniknięcie niechcianego owłosienia i nie trzeba narażać skóry na niepotrzebne obciążenia za pomocą ostrzy brzytwy lub wosku. Zabieg jest skuteczny, a po kilku zabiegach daje obszar bez wzrostu włosów dzięki właściwościom lasera, które niszczą mieszki włosowe.

Należy pamiętać, że wynik może się różnić w zależności od rodzaju skóry i rodzaju włosów. Zabieg działa lepiej na jasną skórę i prawdopodobnie wymaga mniej zabiegów. Powszechnie uważa się, że laserowe usuwanie włosów jest bolesne, ale tak nie jest. Można odczuwać mrowienie podczas okresu zabiegu, a potem zaczerwienienie, ale jest to stosunkowo bezbolesne leczenie.