Jakie są automatyczne bramy dostepne na rynku?

Jakie są automatyczne bramy dostepne na rynku?

Zaletą posiadania automatycznej bramy garażowej, jest możliwość zdalnego jej otwierania i zamykania. Operacja ta wykonywana jest za pomocą pilota. Wysyła on wiązkę promienie podczerwonych do nadajnika znajdującego się w branie. Aby pilot zadziałał należy znajdować się w niewielkiej odległość. Dodatkowo sygnał musi zostać skierowany, w stronę odbiornika, a na jego drodze nie mogą znajdować się przeszkody.

Jakie są najważniejsze informację dla posiadaczy automatycznych bram garażowych?

automat do bramyW pierwszej kolejności ustala się wymiary bramy garażowej. Na rynku, znajduje się bardzo dużo dostępnych modeli, zarówno pod względem użytych materiałów, ale także sposobu w jaki bram ma się otwierać. Producenci dzielą bramy na uchylne, czyli takie otwierane do góry i na oścież, w ty mogą składać się z dwóch części lub jednej dużej. Na koszt założenia bramy, ma wpływ bardzo dużo czynników. Do większych bram dodawane są drzwi, tak by klient, mógł przejść na drugą stronę bez podnoszenia bramy. Stosuje się środki zabezpieczające, tak by brama nie przytrzasnęła żadnej osoby, ani nie uszkodziła samochodu. Dlatego przy bramach znajdują się czujniki ruchu, które po przerwaniu sygnału zatrzymują mechanizm. Nowoczesne samochody posiadają możliwość zintegrowania pojazdu z bramami. Stosowanie materiały muszą być lekkie, tak by łańcuchy dały radę podnieść cała konstrukcje, dlatego wykonana jest często z aluminium i tworzywa sztucznego. Inaczej to wygląda przy bramach wjazdowych na posesję. Do budowy ogrodzeń używa się stali, dlatego też przy tych bramach stosuje się silniejsze siłowniki. W przypadku braku prądu lub uszkodzenia modułu elektrycznego istnieje możliwość ręcznego otwarcia. Należy wtedy zwrócić większą uwagę na bezpieczeństwo, ponieważ bram może sama się opuścić, a automat do bramy nie spowodują zatrzymania.  

Oprócz bram, na rynku sprzedawane są też szlabany, mogą służyć do blokowania wjazdu na parkingi czy prywatne posesje. Przez to, że stosuje się je w miejscach publicznych, posiadają odpowiednie kody sygnałowe, które podnoszą zaporę, po usłyszeniu sygnałów pojazdów specjalnych. Zmniejsza to czas dojazdu do osoby poszkodowanej. Każdy z mechanizmów jest wyposażony w silnik elektryczny. Belka oklejona jest taśmą odblaskową, tak by żaden kierowca jej nie pominą.