Jakie powinny być dobre felgi do maszyn?

Jakie powinny być dobre felgi do maszyn?

Felga to część koła, która pełni niezwykle istotną funkcję w każdym pojeździe. To właśnie ona przejmuje moment obrotowy z wału napędowego, dzięki czemu samochód, wózek czy maszyna może się poruszać. Nie bez powodu produkcja tego detalu jest tak skomplikowana. Producenci robią wszystko, aby wytwarzane elementy spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. 

Felgi do specjalistycznych maszyn budowlanych

felgi do maszyn budowlanychMaszyny budowlane są przede wszystkim o wiele cięższe niż klasyczne samochody. Nierzadko ich waga przekracza kilka ton, co stanowi bardzo duże wyzwanie dla producentów kół. Dobre felgi do maszyn budowlanych muszą przede wszystkim być w stanie przenieść bardzo duże obciążenia. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu stali o bardzo dobrych parametrach technicznych. Felgi dopasowane są nie tylko pod względem materiału, ale również wielkości. Producenci dbają o to, aby oferować pełen zakres wielkości kół, dzięki czemu u dobrego dostawcy bez problemów można zamówić taki rozmiar, jaki będzie idealnie dopasowany do danej maszyny. Dobre felgi muszą być dobrze wyważone. Jeśli kupujemy nowe to producent zadbał o to, aby ich geometria była idealna. Jeśli decydujemy się na koła używane, warto przed użyciem oddać je do warsztatu, w którym zajmą się ich naprostowaniem. W czasie wcześniejszej eksploatacji mogły one ulec drobnym wykrzywieniom, dlatego ich regeneracja z pewnością przedłuży ich żywotność. 

Dobre felgi do maszyn nierzadko są pokryte warstwą farby. Malowanie proszkowe ma za zadanie przedłużyć trwałość felg i poprawić ich odporność na korozję. Do dobrze wyprofilowanej felgi z całą pewnością dobrze będą przylegały również opony. Jest to bardzo istotna cecha, ponieważ cały układ pracuje wtedy znacznie bardziej wydajnie i bezpiecznie.