Jakie materiały izolacyjne do fabryki wybrać?

Jakie materiały izolacyjne do fabryki wybrać?

Coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest właściwe izolowanie termiczne budynków. Jest to bowiem najprostszy sposób na to, aby skutecznie obniżyć rachunki za elektryczność czy też zużycie ogrzewania. Dlatego też warto wiedzieć, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego materiału izolacyjnego.

Główne zalety płyt PIR

odporne płyty pirCoraz więcej osób, zarówno tych prywatnych, jak i właścicieli firm czy też magazynów, zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak ważna jest odpowiednia izolacja termiczna budynków. Jest to niezmiernie istotne gdyż może się przełożyć na to, jak wysokie będą koszty utrzymywania danego przedsiębiorstwa. Oczywiście, szukając materiału izolacyjnego do fabryki czy też magazynu, trzeba także zwracać uwagę na jego odporność. Przykładem takiego materiału który idealnie nadaje się do izolacji termicznej tego typu zakładów pracy są odporne płyty PIR. Płyty te, dzięki swojej budowie, są bardzo wysoce odporne na różnego rodzaju czynniki, na które mogą być narażone w takich miejscach jak zakłady chemiczne, magazyny, czy też hale przeładunkowe. Przede wszystkim płyty te są skonstruowane w ten sposób, ze właściwy materiał izolacyjny z pianki poliuretanowej jest osłonięty przed dwie warstwy z folii aluminiowej. Dzięki temu płyty te są nie tylko znacznie skuteczniejsze jeżeli chodzi o izolację termiczną, ale także są bardziej odporne na uszkodzenia, które mogą być wywołane przez różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Płyty PIR są bardzo wysoce odporne na uszkodzenie mechaniczne, zarówno na uderzenia jak i bardzo duży nacisk, co zresztą umożliwia stosowanie ich również na podłodze. Po drugie płyty PIR są także w bardzo dużym stopniu odporne na różnego rodzaju substancje chemiczne, jak również wysokie temperatury. Duża lekkość tych płyt z kolei sprawia, że mogą one być mocowane do ścian, podłóg, a także można ich używać do izolacji termicznej instalacji przemysłowych i produkcyjnych. Obecnie płyty te są najczęściej wybieranym materiałem izolacyjnym w zakładach przemysłowych.

Materiały izolacyjne, aby były wystarczająco skuteczne, muszą spełniać pewne określone warunki. Oprócz wysokiej skuteczności izolacyjnej, powinny być one jak najbardziej odporne. Szczególnie jest to ważne w miejscach takich jak zakłady produkcyjne czy też magazyny.