Jakie maszyny do produkcji folii są najlepsze?

Jakie maszyny do produkcji folii są najlepsze?

Wraz z rodziną, już od kilku pokoleń prowadzimy wspólnie prężnie rozwijającą się piekarnię. Oferujemy nie tylko standardowe pieczywo, ale również różnego rodzaju ciasta. Z racji tego, że nasz biznes nieustannie się powiększa, zdecydowaliśmy się na zakup specjalistycznej maszyny  produkującej folię, w którą zawijamy nasze produkty, dzięki czemu zachowują one dłużej świeżość. Czym charakteryzuje się sama folia i jakie są sposoby jej wytwarzania? 

Linie produkcyjne stosujące metodę rozdmuchu 

linia do produkcji foliiNajbardziej popularną folią, którą wykorzystuje się m.in. w przemyśle spożywczym jest folia typu stretch. Jest to potoczna nazwa tzw. nazwa folii polietylenowe, która charakteryzuje się wysoką elastycznością oraz wytrzymałością. Folia ta jest najbardziej pożądana, jest ona bowiem odporna na wysokie temperatury, a jej transparentna, cienka tekstura zapewnia hermetyczność. Materiał ten wytwarzany jest z tworzyw sztucznych (najbardziej popularnym tworzywem jest polietylen). Należy przy tym zaznaczyć, że sam proces wytwarzania folii typu stretch jest skomplikowany i wymaga zastosowania specjalistycznych maszyn. Istnieją ponadto dwie  podstawowe metody produkcji: metoda rozdmuchu (na którą zdecydowałem się ja) oraz metoda wlewy maszynowego. Produkcja metodą rozdmuchu jest bardziej skomplikowana od produkcji metodą wlewu, jednak wytworzona w ten sposób folia charakteryzuje się wyższą jakością oraz większą odpornością na potencjalne uszkodzenia. Linia do produkcji folii metodą rozdmuchu w pierwszej kolejności rozgrzewa żywicę, którą następnie rozdmuchuje się w dwóch kierunkach (podłużnym oraz poprzecznym). Wytworzony materiał następnie wychładza się przez kilka godzin. W ten oto sposób  powstaje idealnie cienka, transparentna, ale zarazem niezwykle elastyczna i wytrzymała folia, w którą zawijamy wyprodukowane przez nas ciasta. Tak zapakowane produkty zachowują dłuższą świeżość, ponadto hermetyczne opakowanie utrzymuje również wysoką wilgotność powietrza dzięki czemu ciasta nie wysychają zbyt szybko.  

Specjalistyczne maszyny wytwarzające folie sprawdzą się przede wszystkim w branżach spożywczych. Choć ceny tych urządzeń nie należą do najtańszych, to jedna,k inwestycja ta bardzo szybko nam się opłaci. Ponadto folia typu stretch wpłynie korzystnie na jakość wytwarzanych przez nas produktów (przedłuży ich świeżość oraz ochroni przed potencjalnymi uszkodzeniami), co przełoży się korzystnie na nasze dochody. Polecam więc wszystkim zakup tego typu maszyny, która przyczyni się do rozwoju firmy.