Jakie jest najlepsze surowe mięso dla psa?

Jakie jest najlepsze surowe mięso dla psa?

Pieska karmi się dosłownie wszystkim – od kości znalezionych na podwórku, aż po resztki z domowego stołu. Weterynarze podkreślają jednak, że nie wolno dawać psom ludzkiego jedzenia. Czworonóg powinien trzymać się diety – tak dobrze, jak robi to człowiek. Chociaż nam, ludziom, czasem to nie wychodzi, warto zadbać, aby piesek mógł pochwalić się znakomitą formą przed kolegami ze swojego rewiru.

Propozycje najlepszego surowego mięsa dla psa

najlepsze surowe mięso dla psaSurowe mięso nie musi zawierać bakterii lub pasożytów – wystarczy, że jest odpowiednio przebadane. Lepiej nie wybierać tego rodzaju pokarmu, jeśli nie potrafimy zaufać dostawcom. Z tego powodu warto, aby byli oni sprawdzeni, a ich puszki pochodziły z wyższej półki. Nie każdy czworonóg z góry wie, co jest dla niego dobre. Czasem zajrzy do miski, powącha i zje, chociaż pokarm posiada mało wartości odżywczych. Wybierając najlepsze surowe mięso dla psa, nie powinno się schylać po najgorszy towar – ten z niskiej półki. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki pokarm będzie dla czworonoga najlepszy, warto udać się do weterynarza. Specjalista szybko pozna się na każdej puszce, którą mu pokażemy, ponieważ zna wszystkie marki. Wie też, ile pies powinien przyjmować witamin oraz jak wiele tłuszczu i białka należy umieszczać w jego diecie. Zwierzątko nie może też gardzić pokarmem ze względu na jego walory smakowe. Nie wystarczy, że wybierzemy cudowną puszkę o tysiącach właściwości – jeśli jest bez smaku, czworonóg trąci tylko jedzenie nosem i pójdzie dalej. Najlepiej wybrać najlepsze surowe mięso dla psa i podstawić różne propozycje przed zwierzakiem. Szybko poznamy w ten sposób gust naszego ulubieńca. Woli zjadać surowe mięso z tuńczykiem, a może ze stekiem wołowym? Zawartość puszki, która spodoba mu się najlepiej, powinna często gościć w misce pieska. W końcu my też wolimy, by nasza dieta nam bardzo smakowała.

Wyprowadzając psa na spacer, często widzimy, czy czworonóg rusza się z gracją, czy tylko ledwo się rusza. Oczywiście, jeśli przebył kontuzję, zobaczymy, że chodzi wolno, ale w innym przypadku możemy zbadać jego ruchliwość względem podawanego surowego mięsa. Przed jednym spacerkiem dajmy mu jedną puszkę, a przed drugim – zupełnie inną. W ten sposób zobaczymy, co najlepiej wzmacnia naszego psa.