Jaki dobrać przedłużacz?

Jaki dobrać przedłużacz?

Jeśli szukasz przedłużacza do domu, jego forma nie jest aż tak ważna, może on być równie dobrze po prostu długim kablem z listwą z kontaktami na końcu, ponieważ prawdopodobnie nie będziemy rozwijać go na dwadzieścia metrów i mieć potem problem ze zwinięciem w ładny zwój. Jednakże jeśli szukamy przedłużenia źródła prądu na długą odległość, warto pomyśleć nad może nieco droższym, ale o wiele praktyczniejszym rozwiązaniem.

Czy przedłużacz bębnowy jest lepszy do ogrodu?

przedłużacz bębnowy w sklepieKupując przedłużacz, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Najważniejsze, co musimy dobrać pod siebie, to jego długość. Sami wiemy najlepiej jak daleko od kontaktu będziemy go potrzebować. Druga sprawa to ilość kontaktów, która zależnie od funkcji nie musi być zawsze maksymalna. Im więcej kontaktów, tym wyższa cena. Jeśli chcemy używać danego przedłużacza jedynie do ciągnięcia go za kosiarką, wystarczy jeden kontakt. Warto jednak pomyśleć nad rozwiązaniem uniwersalnym. Po co komu kilka przedłużaczy, z których nie każdy się nadaje? Nie licząc przykładu z kosiarką, mimo wszystko najlepszym rozwiązaniem do ogrodu wydaje się być taki, który możemy łatwo zwinąć. Nie ma nic gorszego niż plączący się kabel, zarówno dla użytkownika jak i samego kabla, a konkretnie jego trwałości. Wybierając przedłużacz bębnowy w sklepie, warto zwrócić uwagę na ważną rzecz – maksymalną ilość pobieranej energii. Jeśli przykładowo na przedłużaczu jest napisane, żeby nie przekraczać czterech tysięcy watów, trzeba się zastanowić, ponieważ młot udarowo obrotowy potrafi pobrać dwa tysiące watów, a jeśli dodamy do tego w tym samym momencie odkurzacz warsztatowy i szlifierkę kątową, może się zacząć problem. Jeśli przepali nam się kabel, będzie konieczna naprawa albo kolejny zakup. Warto od razu dokonać odpowiedniego wyboru, w zależności od tego jak planujemy urządzenie eksploatować. Tak samo powinniśmy dobrze przemyśleć kwestię długości – co jeśli kiedyś będziemy chcieli zeszlifować rdzę z bramy przed malowaniem? Warto użyć narzędzi, a nie ręki z papierem ściernym.

Warto wybrać od razu przedłużacz spełniający nasze wymagania, żeby później nie trzeba było kupować kolejnego albo łączyć ich w wielką sieć przedłużaczy. Zawsze lepiej używać jednego, dostosowanego do sytuacji. Warto wybrać przedłużacz bębnowy, ponieważ jest on niezwykle praktyczny, szczególnie przy rozwijaniu na duże odległości. Łatwo można zachować porządek i nie przeginać kabla, dzięki czemu dbamy o jego trwałość.