Jak zostać operatorem bezzałogowego statku powietrznego?

Jak zostać operatorem bezzałogowego statku powietrznego?

 

Komercyjne zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych staje się coraz częstszym zjawiskiem. Zarówno osoby prywatne jak i firmy są zainteresowane podnoszeniem swoich umiejętności dotyczących korzystania z dronów. Na szczęście wiele firm oraz instytucji organizuje specjalne kursy, podczas których można zdobyć niezbędną wiedzę, zarówno praktyczną jak i teoretyczną, która będzie nam potrzebna w przyszłości.

Nauczymy się bezpiecznie wykorzystywać drony na kursie

bezpieczny operator drona - kursZawód operatora drona pojawił się na naszym rynku pracy niedawno. Miało to związek z upowszechnieniem się bezzałogowych statków powietrznych i łatwym dostępem do nich. Najtańszy model można kupić już za kilkaset złotych. Dzięki temu możemy zacząć uprawiać rekreacyjne loty i szykować się do zdobycia uprawnień. Odpowiedni kurs przygotuje nas na to, dając nam wiedzę, zarówno teoretyczną jak i praktyczną. Na teoretycznej części kursu dowiemy się kiedy iw jakich okolicznościach możemy, a kiedy nie możemy korzystać z naszego drona. Czasem latanie dronem może skończyć się dla nas źle, gdyż nie wszędzie wolno to robić. Ponad to dowiemy się, że istnieją trzy podstawowe rodzaje uprawnień w kategorii otwartej. Dotyczy ona dronów w przedziale wagowym od dwustu pięćdziesięciu gramów do dwudziestu pięciu kilogramów. W tej kategorii mieszczą się prawie wszystkie maszyny, które są używane na terenie naszego kraju, a szacuje sie, że jest ich już kilkaset tysięcy. Kategorie pozwalają ocenić, czy możemy latać w miejscu, w którym znajdują się ludzie, czy też w oddaleniu od nich. Zapewnienie bezpieczeństwa jest podstawowym obowiązkiem każdej osoby, która obsługuje bezzałogowy statek powietrzny. Jeżeli potrzebny jest nam bezpieczny operator drona – kurs, który ukończy taka osoba może dać jej bardzo dużo praktycznych umiejętności. Odpowiednie wykorzystanie tej wiedzy może bardzo się przydać.

Porządek prawny panujący obecnie w naszym kraju nakłada na nas obowiązek rejestracji wszystkich dronów, które wyposażone są w kamerę oraz tych, które ważą więcej niż dwieście pięćdziesiąt gramów. Rejestracja jest darmowa i odbywa się w pełni przez internet, dlatego każdy może się na nią zdecydować. Powinniśmy to zrobić, gdyż w przypadku kontroli lub wypadku możemy później mieć nieprzyjemności.