Jak znaleźć dobrą salę na wesele?

Jak znaleźć dobrą salę na wesele?

Na początek przede wszystkim powinniśmy ustalić, ilu gości będzie uczestniczyło w naszym weselu. Wtedy będziemy mogli ustalić jakiej wielkości ma być dana sala weselna i na który lokal się zdecydować. Po drugie musimy ustalić dobry budżet finansowy, który pozwoli nam na przygotowanie całej uroczystości weselnej od wynajęcia sali po wynajęcie kapeli. Na koszty organizacji wesela wpływa jeszcze wiele innych czynników, które zaraz rozpiszemy i poznamy ich pełne ceny.

Jaki jest koszt zorganizowania wesela?

wesela strzelinNa cenę organizacji wesela wpływa wiele czynników. Przede wszystkim najczęściej przy wynajmowaniu sali weselnej płacimy od tak zwanego talerzyka. Czyli musimy za każdą osobę, którą zaprosimy zapłacić odpowiednią sumę pieniędzy. Dodatkowo w cenę kosztu zorganizowania wesela wchodzą dekoracje sali oraz kwiaty i balony, a także ciasta i słodycze. Warto również zapytać pracowników sali weselnej czy jest pobierana opłata za wniesienie własnego alkoholu oraz czy wliczone w cenę wynajęcia sali weselnej są napoje. Dodatkowo będziemy musieli wpłacić z pewnością zaliczkę oraz czasami dodatkowo musimy zapłacić jeszcze za strzeżony parking. Dopiero po przeanalizowaniu wszystkich wydatków i podsumowaniu, będziemy wiedzieć, jaki jest koszt całego wesela Strzelin na swoim regionie dysponuje wieloma świetnymi miejscami, gdzie możemy zorganizować huczne wesele i od razu zorganizować nocleg dla naszych gości przyjeżdżających z dalekich stron. Sama lokalizacja sali weselnej również ma wpływ na jej cenę i zdecydowanie drożej będzie w centrum miasta niż na obrzeżach. W sytuacji, gdy wybierzemy salę weselną, która znajduje się daleko od kościołów i urzędu stanu cywilnego, to musimy również uwzględnić dodatkowe koszty takie jak wynajęcie autokaru, aby przetransportować gości z kościoła na wesele.

Czy obsługa na weselu jest równie ważna? Oczywiście bardzo ważna jest obsługa gości. Możemy wynająć własnych kelnerów i kelnerki do obsługiwania gości albo też skorzystać z wynajęcia obsługi przyjęcia oferowanej przez miejsce, gdzie organizujemy wesele. Dobrze jest również wynająć salę weselną z klimatyzacją, kiedy na dworze panuje bardzo gorąca atmosfera i chcemy, aby każdy mógł świetnie bawić się na parkiecie, nie martwiąc się o upalną pogodę.