Jak wybrać nasiona rzepaku?

Jak wybrać nasiona rzepaku?

Pierwsze programy obejmujące uprawę rzepaku zostały wprowadzone przez firmę RAPOOL już 120 lat temu. Ponad 20 lat temu firma zaczęła wprowadzać do sprzedaży pierwsze odmiany tak zwane mieszańcowe pochodzące z własnej hodowli. Obecnie zastosowanie takich nowoczesnych odmian zapewnia większe zbiory nasion, a także znaczenie wyższy plon oleju. Czy rzeczywiście warto skorzystać z oferty wspomnianej firmy i co ją wyróżnia na tle konkurencji?

Wybieramy nasiona rzepaku firmy RAPOOL

nasiona rzepaku rapool cenaObecnie odmiany mieszańcowe stanowią odpowiedź na występujące zapotrzebowanie, w tym obejmujące uproszczoną uprawę gleby, konieczność zredukowania nawożenia oraz czy zmniejszenia poziomu stosowania środków ochrony roślin. Jeżeli interesują nas dobre jakościowo nasiona rzepaku rapool cena nie jest wygórowana. Firma ta zajmuje się w sposób kompleksowy zarówno badaniami, jak i uprawą, produkcją wysokiej jakości nasion, jak i sprzedażą. Dużym atutem w tym wypadku są także szybkie dostawy. Na tle konkurencji wyróżnia się najwyższymi standardami jakości oraz konsekwentnym realizowaniem swoich celów. Sam potencjał plonowania rzepaku wynosi w granicach 9 ton nasion, jednakże w praktyce wykorzystuje się go w części wynoszącej około 50%. Aby możliwe było optymalne wykorzystanie możliwości, jakie dają wysokiej jakości materiały siewne, należy poznać dokładnie fazy krytyczne tworzenia się plonu.

Na etapie faz krytycznych należy odpowiednio dbać o kontrolę plonów poprzez zabezpieczanie potrzeb pokarmowych, a także odpowiednie dobieranie stosowanej technologii do warunków gospodarowania na danej działce. Pod pojęciem plonu rzepaku kryje się iloczyn ilości nasion na jeden hektar oraz ich masy. Niezwykle ważnym elementem struktury plonu jest również obsada, liczba rozgałęzień bocznych, a także liczba nasion w łuszczynach.