Jak uchronić paczkę przed zniszczeniem?

Jak uchronić paczkę przed zniszczeniem?

W obecnych czasach bardzo wiele różnych towarów jest przewożonych na paletach. Oczywiście  w czasie transportu, a zwłaszcza rozładunku, tak przewożone towary są narażone na upadek z palety i uszkodzenie. Na szczecie jest bardzo prosty sposób na to, aby temu zjawisku zapobiegać.

Z czego tworzy się taśmę spinającą?

taśma spinająca polipropylenowaKażda przesyłka niezależnie od jej rodzaju i stopnia wytrzymałości, powinna być odpowiednio zabezpieczona przed wysłaniem. Szczególnie tyczy się to tych towarów, które są przewożone bezpośrednio na paletach. Aby towary nie spadły z palety w czasie transportu, należy je odpowiednio przymocować, do czego najczęściej wykorzystywana jest taśma spinająca polipropylenowa. Taka taśma nie przypomina typowych taśm klejących, gdyż jest znacznie mniej elastyczna i znacznie twardsza. Można jej używać w sposób ręczny, ale także i mechaniczny, za pomocą maszyn. Taśmy takie wyróżniają się bardzo wysokim poziomem wytrzymałości i praktycznie nie da się ich przerwać za pomocą rąk, a jedynie z pomocą specjalnego noża. Dzięki temu zabezpieczone z pomocą tej taśmy palety wraz z towarem, mogą bezpiecznie dotrzeć do miejsca przeznaczenia. Oczywiście, takich taśm można również używać do zabezpieczania zapakowanych w inny sposób przesyłek, na przykład kartonowych pudełek. Co więcej, taśmy ze względu na dużą wytrzymałość, mogą być wykorzystywane jako swoisty uchwyt, ułatwiający znacznie przenoszenie paczki z miejsca na miejsce. Oczywiście ważne jest dostosowanie taśmy do wagi danej przesyłki oraz sposobu jej zapakowania.

Każda przesyłka, niezależnie od stopnia jej delikatności, powinna być odpowiednio zabezpieczona., Tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że dany towar dotrze do miejsca przeznaczenia w jednym kawałku. Obecnie bardzo często przesyłki zabezpiecza się pryz pomocy specjalnych taśm z tworzywa.