Jak skutecznie odstraszyć ptaki?

Jak skutecznie odstraszyć ptaki?

Powszechnie wiadomo, że ptaki są bardzo pożyteczne. Z całą pewnością stanowią niezwykle istotny składnik każdego ekosystemu. Trzeba jednak podkreślić, że nie zawsze ptaki są pożądane na danym terenie. Warto również pamiętać o tym, że niektóre gatunki ptaków wyrządzają poważne szkody. Ptaki niszczą uprawy zbóż, wyjadają owoce, dlatego też rolnicy i sadownicy dokładają wszelkich starań, żeby ich się pozbyć.

Odstraszanie ptaków może być skuteczne

skuteczne odstraszacze ptakówNie ulega wątpliwości, że niektóre gatunki ptaków potrafią narobić wielu szkód na polach. Warto podkreślić z całą mocą, że ich całkowite wytępienie wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Rolnicy i sadownicy od wielu lat głowią się, w jaki sposób pozbyć się niechcianych gości. W ciągu ostatnich kilku lat pojawiły się nowe sposoby na skuteczne odstraszacze ptaków. Powszechnie wiadomo, że do ptaków nie powinno się strzelać. Zabijanie ptaków jest prawnie zabronione. A zatem rolnicy i sadownicy wykorzystują mniej radykalne metody. Ptaki są płoszone za pomocą specjalnych dźwięków, zapachów. Niektórzy rolnicy i sadownicy zakładają specjalne siatki, które uniemożliwiają ptakom dostęp do upraw. W razie zaistniałej potrzeby można kupić siatkę na taki o określonej wielkości. Czasami z jakiegoś powodu siatka zostanie przerwana. Wówczas trzeba dokonać naprawy lub kupić nową siatkę. Jak zatem widać, dobrze zabezpieczony teren uniemożliwia ptakom dostęp do upraw. Warto w tym miejscu zauważyć, że wiele firm zajmuje się profesjonalnym odstraszaniem ptaków. Można zawsze skorzystać z ich usług. Wbrew pozorom usługi tego typu firm nie są wcale takie drogie, jak mogłoby się wydawać. Rolnicy i sadownicy posiadający wiele hektarów upraw często wynajmują firmy zajmujące się odstraszaniem ptaków. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoby trudniące się uprawą zbóż i owoców nie muszą wcale martwić się o właściwe zabezpieczenie terenu przed ptakami.

Wiele osób zajmujących się uprawą zbóż i owoców zastanawia się, w jaki sposób odstraszyć ptaki. Możliwości jest wiele. Powszechnie znanym sposobem na odstraszanie ptaków jest postawienie na polu stracha na wróble. Niektórzy uważają, że jest to skuteczny sposób. Inni sięgają po bardziej wyrafinowane metody takie jak ultradźwięki lub też siatki na ptaki.