Jak przeprowadzić rekrutację pracowników z Ukrainy?

Jak przeprowadzić rekrutację pracowników z Ukrainy?

Badania i rozmowy dowodzą, że pracownicy pochodzący z Ukrainy o wiele chętniej podejmują stałe zatrudnienie w zakładzie pracy, jeśli mają bezpośrednią umowę z firmą. Dlatego dobrze jest samodzielnie przeprowadzić proces rekrutacji. Opowiem Ci o tym, jak się do niego przygotować oraz na co zwrócić uwagę. Pracownicy z tego kraju są bardzo sumienni, dlatego warto jest zainwestować w dobrą rekrutację.

Rekrutacja Ukraińców do pracy w Polsce

rekrutacja pracowników z ukrainyAby osoby z Ukrainy dowiedziały się o ofercie pracy masz kilka opcji. Możesz dodać ogłoszenie na portalu społecznościowym lub ogłoszeniowym, albo nawiązać kontakt z lokalnymi społecznościami na Ukrainie. Pamiętaj, aby rekrutacja pracowników z Ukrainy była dla nich jasna. Przede wszystkim powinieneś zamówić usługi tłumacza, który wytłumaczy im na czym polega praca oraz jaka jest forma zatrudnienia. Do tego dobrze, jeśli komisja rekrutacyjna będzie mogła zadać kilka pytań odnośnie doświadczenia zawodowego oraz personalnych cech danej osoby. Dzięki takiemu procesowi rekrutacji będzie można śmiało powiedzieć, że dobierzemy najlepszych pracowników. Zatrudnianie Ukraińców jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ dobrze działają oni w zespole. Bardzo się ze sobą solidaryzują, dlatego swoje obowiązki wykonują rzetelnie i pomagają sobie nawzajem. Jeśli pracodawca podchodzi do nich poważnie, może liczyć na dobrą załogę, która wykona każde zadanie, pojedynczo lub grupowo.

To, że osoby z Ukrainy chcą pracować w Polsce oznacza, że nasz kraj jest już dość rozwinięty ekonomicznie. Warto jest zatrudniać tych ludzi, ponieważ dzięki ich pracy nasza gospodarka nabiera pędu. Zdarza się, że brakuje rąk do pracy, a osoby z tego kraju chętnie podejmują działania w każdej branży. Zatrudnij tłumacza, który pomoże Ci załatwić wszystkie sprawy kwalifikacyjne.