Jak przebiega montaż powietrznej pompy ciepła?

Jak przebiega montaż powietrznej pompy ciepła?

Dzisiaj dowiemy się, jak przebiega, krok po kroku, montaż powietrznej pompy ciepła oraz jakie są jej możliwości do zapewnienia ciepłej wody użytkowej w zupełnie nowym domu o wysokim poziome izolacji termicznej. Budynek musi zostać przystosowany do obecnych norm budowlanych, aby możliwe było efektywne wykorzystanie takiej własnie instalacji.

Montaż powietrznej pompy ciepła zlecić należy fachowcom

pompa ciepła powietrzna cwuZanim ekipa fachowców przystąpi do montażu pompy ciepła, należy wybrać odpowiedni sprzęt. Tutaj ważne będzie to, jak duża jest nasza rodzina, jaki jest metraż domu orz czy chcemy, aby było to nasze jedyne źródło ciepła w domu. Jeżeli tak jest, wówczas będziemy wiedzieli, żeby wybrać odpowiedni model pompy do takiego domu. Ogrzewanie w trakcie zimy jest kluczową kwestią. Pierwszym krokiem podczas montażu jest zainstalowanie pompy ciepła w kotłowni lub odpowiednim pomieszczeniu. Do niej należy podłączyć agregat, który pobierać będzie energię cieplną z dworu. zostanie ona przekazana do specjalnego czynnika aktywnego, który zmieniając swoją postać w skraplaczu będzie przekazywał do zbiorników z wodą energię cieplną. Źródło tej energii jest praktycznie niewyczerpane. Jeżeli interesuje nas pompa ciepła powietrzna CWU zostanie podgrzana do odpowiedniej temperatury nawet w trakcie srogiej zimy. Ujemne temperatury nie stoją na przeszkodzie, aby pozyskiwać energię cieplną z powietrza poza budynkiem.

Zastosowany w pompie ciepła czynnik aktywny jest najważniejszym jej elementem. To dzięki niemu ogrzewanie naszego domu oraz zasobnika z wodą użytkowa może być tak bardzo efektywne. Swoim wyglądem takie urządzenie przypominać może lodówkę, gdyż jego działanie jest podobne, chociaż odwrócone. Wykorzystując taką pompę ciepła czerpiącą z powietrza będziemy ekologiczni.