Jak oduczyć spać na łóżku amstaffa?

Jak oduczyć spać na łóżku amstaffa?

Choć wszystkie psy mocno przywiązują się do swoich właścicieli, tak niektóre rasy mają tendencję do bycia dla człowieka, jak jego cień. Takimi psiakami są na przykład amstaffy chodzące za właścicielem krok w krok i choć może to wydawać się ogromną zaletą, to jednak czasami bywa wadą ponieważ przez to psy te często nie wyobrażają sobie spać gdzie indziej niż w łóżku swojego pana.

Wygodne legowiska dla psów

legowisko dla amstaffaamerican staffordshire terrier to rasa, która jest niezwykle mocno związana z właścicielem przez co cały czas czujnie obserwuje jego ruchy, a także nie odstępuje go na krok. Przywiązuje się tak mocno, że chce przebywać ze swoim panem cały czas nawet wówczas, gdy idzie on spać. Amstaffy uwielbiają spać z członkami swojej rodziny i choć z początku może to wydawać się urocze tak później, gdy pies podrośnie zaczyna nam być nieco ciasno. Poza tym amstaffy często chrapią przez sen, co może przeszkadzać wielu osobom. Można je jednak oduczyć takiego ładowania się do łóżka, a pomoże nam w tym wygodne legowisko dla amstaffa które bez problemu kupimy w internecie. Ważne jest to, aby było ono miękkie, grube i posiadało boczne zabudowanie tak, by pies poczuł się w takim legowisku, jakby spał właśnie na łóżku. Internetowe sklepy mają mnóstwo najróżniejszych legowisk dla psów, w każdym możliwym rozmiarze także bez problemu znajdziemy takie w których nasz amstaff będzie czuł się komfortowo.

Warto kupić nieco większe legowisko, aby pies mógł swobodnie wyciągnąć się do spania tak, jak lubi. Większe legowisko będzie mu przypominało jeszcze bardziej łóżko, a ponadto możemy je włożyć także do klatki kennelowej. Do takiego legowiska warto położyć psu jego ulubione zabawki, aby za dnia bawił się nimi właśnie tam przyzwyczajając się do nowego miejsca. Po zabawie pies zacznie drzemać w legowisku aż wreszcie nauczy się w nim przesypiać noce, choć oczywiście to wymaga czasu.