Jak ochronić mieszkanie przed włamaniem?

Jak ochronić mieszkanie przed włamaniem?

Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie mieszkania w trakcie naszej nieobecności, ale nie wszystkie są odpowiednio skuteczne. Dlatego warto jest przemyśleć wybór odpowiedniej metody do uchronienia naszego domu przed włamaniem, szczególnie w przypadku, gdy wybieramy się na dłuższy urlop lub mamy inny powód dłuższej nieobecności w naszym mieszkaniu.

Jak zabezpieczyć okna i drzwi?

wytrzymałe kraty - producentKażdego roku zwłaszcza w miesiącach letnich, gwałtownie wzrasta liczba włamań do mieszkań i domów, opuszczonych przed domowników w wyniku wyjazdu na wakacje. Zamknięcie okien czy drzwi na klucz nie wystarczy, aby zabezpieczyć nasz dobytek przed dobrze przygotowanymi włamywaczami, na co wskazują statystyki policyjne. Z tego względu niezbędne jest zabezpieczenie newralgicznych, słabych punktów naszego domu czy właśnie okien i drzwi. Jeżeli chodzi o drzwi, coraz częściej same w sobie są one zabezpieczeniem, gdyż drzwi typu antywłamaniowego są coraz tańsze i nie odbiegają wyglądem od tych tradycyjnych, dlatego warto w nie zainwestować. Jeżeli chodzi o okna, mamy kilka rozwiązań do wyboru. Coraz powszechniej stosowanym i chyba najbardziej funkcjonalnym są kraty, które montuje się po zewnętrznej stronie okien, dzięki czemu stanowią też barierę mechaniczną dla szyb. Warto jednak pamiętać aby kupować tylko wytrzymałe kraty – producent często kusi jedynie ich fantazyjnym wyglądem, nie wspominając o stopniu ich wytrzymałości czy też stopu stali, z którego są wykonane. Z roku na rok coraz bardziej zmienia się wygląd tego typu krat, dzięki czemu stanowią one tez ciekawą ozdobę naszego domu. Kolejnym, bardziej tradycyjnym rozwiązaniem są okiennice. Do niedawna tworzone je jedynie z drewna co sprawiało, nie nie były one solidną barierą. Obecnie jednak, te drewniane są wyposażone w solidne metalowe okucia, a możliwy jest też zakup tego typu zabezpieczeń wykonanych z antywłamaniowego tworzywa ABS.

Zalety to przede wszystkim gruntowna ochrona nie tylko przed włamaniem, ale również niekorzystnymi warunkami pogodowymi, takimi jak grad, wichura, czy burza. Ostatni typ zabezpieczeń okien to oczywiście popularne ostatnio rolety antywłamaniowe, które upodobali sobie szczególnie posiadacze mieszkań w blokach. DO ich plusów zależy solidna, trwała konstrukcja oraz możliwość zdolnego ich zwijania czy rozwijania, oczywiście w tych droższych modelach.