Jak działa stacjonarna pompa do betonu?

Jak działa stacjonarna pompa do betonu?

Nie wszędzie uda się nam wjechać samochodem ciężarowym, jest to fakt, który znają wszyscy budowlańcy. W niektórych sytuacjach potrzebne będzie nam bardziej uniwersalne i lżejsze rozwiązanie, niż stacjonarna pompa z wysięgnikiem, gdy będziemy wylewać fundamenty w domu lub budować nietypowe obiekty infrastrukturalne.

Czy warto zainwestować w stacjonarną pompę?

pompy do betonu stacjonarneDo dobrej stacjonarnej pompy można podłączyć bez problemu odpowiednie rurociągi, dzięki czemu będziemy w stanie tłoczyć pompą mieszankę nawet na wysokie górne kondygnacje naszego budynku, a także na jego strop, nawet, jeżeli mówimy tutaj o wieżowcach albo budynkach przemysłowych, które są wyjątkowo wysokie. Taka pompa jest w stanie wtłoczyć setki metrów sześciennych w ciągu jednego dnia, a więc jest to urządzenie, które jest bardzo wydajne. Musimy jedynie dostarczać mu cały czas potrzebny surowiec, do czego służyć mogą na przykład specjalnie w tym celu przygotowane pojazdy. W największych inwestycjach wykorzystuje się stacjonarne stacje mieszania betonu tuż przy placach budowy. Jeżeli interesują nas pompy do betonu stacjonarne i mobilne będą w stanie zaspokoić nasze oczekiwania względem tego sprzętu. Musimy jednak jasno określić, jaki typ sprzętu bardziej nam odpowiada. Pompę stacjonarną trzeba dostarczyć na miejsce, na przykład autem dostawczym, ale za to zajmuje ona znacznie mniej cennego miejsca na placu.

W miejscach, które są już silnie zurbanizowane, notoryczne wjeżdżanie autem ciężarowym tylko po to, aby tłoczyć beton, może okazać się bardzo trudne, szczególnie, gdy betonowozy będą musiały dojeżdżać do takiej pompy dodatkowymi trasami. Stacjonarna pompa może wówczas okazać się o wiele bardziej praktyczna, szczególnie, jeżeli będzie posiadał własny prosty układ jezdny.