Jak dokonywać pomiarów przy przeładunku?

Jak dokonywać pomiarów przy przeładunku?

Zastosowania koparko-ładowarek sa bardzo szerokie i wychodzą znacznie szerzej poza inwestycje budowlane. To właśnie te maszyny bardzo często sa wykorzystywane również w zastosowaniach przeładunkowych. Pomagają w tym specjalne systemy wazce, pozwalające lepiej oszacować aktualne obciążenie łyżki.

Jaki czujnik kupić do przedniej łyżki?

czujnik przedniej łyżkiW obecnych czasach koparki jak również koparko – ładowarki należą do jednych z popularniejszych maszyn budowlanych. Jak się jednak okazuje, zastosowania takich maszyn mogą wychodzić szeroko poza branże budowlaną. Korzysta się z nich bowiem na przykład podczas załadunku, jak również rozładunku różnego tego surowców. Oczywiście, potrzebne są do tego odpowiednie systemu ważące, takie jak czujnik przedniej łyżki. To właśnie ten czujnik odpowiada za to, że można oszacować, jak bardzo obciążona jest łyżka, co pozwoli unikać jej przeciążenia. Tego typu systemy sa bardzo zaawansowane i składają się z wielu różnego typu czujników. Są to więc czujniki łyżki, czujniki położenia, czy też pochylenia. Wszystkie te czujniki wysyłają aktualne informacje od komputera, który musi zostać zainstalowany w kabinie operatora danej koparki. Komputer na bieżąco analizuje wszelkie odczyty, które zostały pobrane ze wspominanych czujników. Dzięki temu, można oszacować, bez konieczności oddzielnego ważenia, jak dużą ilość danego surowca udało się do tej pory przeładować. Nie trzeba chyba mówić, jak bardzo tego tpyu czujniki mogą się okazać korzystne dla pracy podczas rozładunku. Konieczność oddzielnego ważnienia z pewnością spowodowałby, że wszelkie prace tego typu trwałyby znacznie dłużej. Oczywiście, należy pamiętać o tym, że nie każdy czujnik do łyżki jest tak samo dokładny. Dlatego też parametr dokładności powinien być tym, który bezwzględnie należy brać pod uwagę przy zakupie tego czujnika. Równie ważne jest również, by czujnik został właściwie zamontowany, oraz połączony z komputerem pokładowym, gdyż to również będzie miało bardzo duży wpływ na to, jak dokładna będzie jego praca w praktyce.

W obecnych czasach systemy ważące mają bardzo duże znaczenie dla pracy hal przeładunkowych. Dzięki temu, można znacznie zwiększyć wydajność pracy różnego typu magazynów i tego typu przedsiębiorstw. Takie systemy mogą być zamontowane w takich maszynach jak koparko – ładowarki.