Jak bezwykopowo naprawić rury?

Jak bezwykopowo naprawić rury?

Uszkodzona instalacja wodna lub kanalizacyjna może być poważnym problemem, szczególnie w kilku specyficznych sytuacjach. Jeżeli wydarzy się to na zwyczajnym osiedlu mieszkaniowym, firma naprawiająca instalacje kanalizacyjne po prostu zerwie nawierzchnię, odkopie rury i naprawi je. Nie będzie to jednak możliwe w ścisłym centrum miasta lub w miejscach, gdzie dostęp do rur byłby bardzo trudny, na przykład pod torami tramwajowymi.

Rury można naprawić skutecznie dzięki przewiertom

bezwykopowa naprawa rur i rurociągówŻadna firma nie będzie chciała podjąć się zrywani nawierzchni, na której znajdują się tory. Wiązałoby się to też ze wstrzymaniem ruchu tramwajów w całym mieście i potężną reorganizacją ruchu na czas wykopów. Można temu jednak skutecznie zaradzić, naprawiając rury bez zatrzymywania ruchu drogowego. Najwyżej może okazać się konieczne jego ograniczenie

, żeby móc zorganizować miejsce, w którym ustawimy specjalną maszynę do odwiertów. Stosowana obecnie technologia pozwala nam na wykonanie odwiertu i wymianę uszkodzonej rury bez rozkopywania całej ulicy. Żeby to zrobić, najpierw trzeba przygotować odpowiednie plany techniczne oraz sprawdzić plany, według których zostały położone wcześniej rury. Gdy już tego dokonamy, będziemy mogli skutecznie zaplanować odwiert. Wymagać będzie to od nas precyzyjnych obliczeń, aby dostać się dokładnie w to miejsce, w które potrzebujemy się dostać. To bardzo ważne, gdyż nasza maszyna będzie niezwykle precyzyjna i jej wykorzystanie musi zostać dobrze zaplanowane, jeżeli chcemy osiągnąć najlepsze efekty. Musimy uwzględnić też rodzaj podłoża, gdyż od tego zależeć będzie to, jakiego rodzaju urządzenia wiercącego użyjemy. Mamy do wyboru wiele różnego rodzaju wierteł oraz koronek, które zdejmują nawet najtwardsze skały. Jeżeli potrzebna nam jest bezwykopowa naprawa rur i rurociągów to wiele firm obecnie może się tym zająć.

W przypadku, gdy nasza awaria będzie miała miejsce w zabytkowym centrum miasta, rozkopanie go związane byłoby z ingerencją konserwatora zabytków, czego nie cierpią wszyscy budowlańcy. Taka praca wymagałaby mnóstwa czasu i środków, dlatego o wiele łatwiej będzie wykonać odpowiedni przewiert i z jego pomocą wymienić zepsute elementy rur na nowe, które będą sprawdzały się przez wiele kolejnych lat i nie trzeba będzie znowu kopać.