Jajka w inkubatorach do wylęgu

Jajka w inkubatorach do wylęgu

Inkubatory do jajek powinny mieć możliwość regulacji temperatury i wilgoci. Dzięki temu będzie je można wykorzystywać do różnego rodzaju jaj, nie tylko kurzych. Takie inkubatory są kupowane nie tylko przez hodowców drobiu. Czy wiesz w jakich dziedzinach jeszcze można je wykorzystać? Jest ich wiele i są one bardzo różnorodne. Często korzysta się z nich przy hodowli zwierząt egzotycznych. Bardzo ciekawy temat i na pewno warty zapoznania.

Gdzie wykorzystuje się inkubatory do jaj?

inkubator do wylęgu jajMiejsc, w których można wykorzystać inkubatory jest naprawdę wiele. Terraryści korzystają z nich przy kluciu wielu organizmów. Inkubator do wylęgu jaj przydaje się w hodowli pająków oraz skorpionów. Można w nich zapewnić dobrą temperaturę i ilość wody w powietrzu. Zwierzęta egzotyczne muszą mieć takie warunki, aby móc swobodnie się rozwijać w jajkach. Tak samo przydadzą się inkubatory do wylęgu jaj w hodowli węży oraz dużych jaszczurek. W ich wnętrzu wykluwają się na przykład pytony, agamy brodate lub warany stepowe. Są to niezwykle ciekawe organizmy, które także muszą mieć odpowiedni klimat do wylęgu. Inkubatory służą też hodowcom wielu gatunków ptactwa. Mowa na przykład o strusiach australijskich oraz afrykańskich. W przypadku tego pierwszego gatunku do średniego inkubatora mieści się siedem jajek. Strusie afrykańskie są znane nawet małym dzieciom. W inkubatorze zmieścimy dwa duże jaja z małymi strusiami. Wielokrotnie stosowałem inkubatory do wylęgu jaj po znalezieniu opuszczonych przez ptaka jajek. Jeśli znajdziesz kiedyś opuszczone gniazdo z jajami, jest duża szansa, że małe ptaki wyklują się w inkubatorze. Tym samym możesz je ochronić i wypuścić na wolność, gdy będą już gotowe do samodzielnego zdobywania pokarmu. Nawet gołębie dobrze klują się w tych inkubatorach, a rozmiar ich jajek sprawia, że można wykluć na raz bardzo dużo sztuk.

Rozwój technologii sprawił, że hodowcom łatwiej jest przechować zapłodnione jajko w taki sposób, by wykluło się z niego zwierzątko. W wielu hodowlach stosuje się inkubatory, ponieważ dzięki nim dorosła samica nie zniszczy przypadkowo żadnego z nich. Ich zastosowanie jest bardzo uniwersalne, od małych pająków, aż do zwierząt wielkości strusia australijskiego lub afrykańskiego. Zwłaszcza, że w pełni automatyczny inkubator nie kosztuje więcej, niż pięćset złotych.