Jadalne grzyby w ogrodzie

Jadalne grzyby w ogrodzie

Dla każdego kto uwielbia zbierać grzyby oczywistą kwestią jest to, że po takie dary natury musimy udać się do lasu. Jednak od jakiegoś czasu nie jest to koniecznością. W laboratoriach zaczęto bowiem produkować szczepionki mikoryzowe, które możemy zastosować w swoim ogrodzie. Efektem tego będzie to, że na powierzchni naszego ogródka będziemy mogli uprawiać te grzyby, które niegdyś widywaliśmy jedynie w lasach. Każdy z nas może taką szczepionkę samodzielnie zaaplikować. 

Grzybnia jadalnych grzybów 

grzybnia grzybów leśnych jadalnychNie da się ukryć, że grzyby leśne są doskonałym dodatkiem do najróżniejszych potraw. Grzyby te możemy kupić w różnych sklepach lub też możemy samodzielnie udać się do lasu na ich poszukiwania. W tym wypadku jednak konieczne będzie posiadanie wiedzy odnośnie tego jakie grzyby są jadalne a jakich należy zdecydowanie unikać. Na chwilę obecną jednak niekoniecznie musimy takie grzyby zbierać w lesie. Wspomniana we wstępie grzybnia grzybów leśnych jadalnych umożliwia nam zbieranie ich z terenu naszego ogródka. Obecnie w sprzedaży dostępne są najróżniejsze szczepionki oraz grzybnie. Sama szczepionka występuje najczęściej w postaci płynnej. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją zaaplikować określoną ilość szczepionki pod dane drzewa by cieszyć się rozwojem grzybni. Najczęściej jest jednak tak, że grzyby pod takimi drzewkami pojawiają się dwa lub nawet trzy lata od pierwszego zaszczepienia. W przypadku zakupu gotowej grzybni w postaci bloku z żyzną glebą możemy liczyć na to, że efekty będą niemalże natychmiastowe. W sprzedaży dostępne są najróżniejsze wersje grzybni. Możemy dzięki nim zbierać takie gatunki jak: pieczarki, borowiki szlachetne, borowiki ceglastopore, maślaki, koźlarze, podgrzybki czy nawet czubajki kanie. Bardzo dużym plusem takich rozwiązań jest również to, że na gotowych grzybniach wyrosną nam jedynie jadalne gatunki grzybów przez co nie będziemy musieli posiadać wiedzy odnośnie tego jakie grzyby są jadalne. 

Obecnie zakup gotowej grzybni jest sprawą bardzo prostą. Możemy takie grzybnie zakupić w praktycznie każdym sklepie ogrodniczym. Niektóre firmy zajmujące się sprzedażą grzybni na dużą skalę i często oferują nawet dostawę do klienta. Jeśli mamy problem ze zlokalizowaniem miejsc gdzie możemy zakupić grzybnię to warto sięgnąć do zasobów Internetu i na pewno coś znajdziemy.