Izolacje natryskowe - wykorzystanie do ocieplania

Izolacje natryskowe - wykorzystanie do ocieplania

Zapewne wiele osób słyszało o izolacjach natryskowych, w których to, do izolacji pomieszczeń czy też budynków wykorzystuje się pianę poliuretanową. Pytanie jednak brzmi: Czy sam zdecydowałbym/ zdecydowałabym się na taki rodzaj izolacji mojego domu? Jakie są zalety a jakie wady tego rodzaju izolacji? Jakie trzeba ponieść koszty związane z tego rodzaju izolacją? I czy naprawdę jest taka świetna jak o niej mówią? Pytań pojawia się mnóstwo, dlatego wiele osób przegląda różne strony internetowe, aby dowiedzieć się jak najwięcej na ten temat.

Wykorzystanie piany poliuretanowej do ocieplenia budynku

izolacje natryskowe pianą poliuretanową - ŚląskKiedy na rynku pojawia się jakaś nowość, nowy sprzęt czy też tak jak w tym przypadku nowy rodzaj izolacji, to osoby zainteresowane poszukują jak najwięcej informacji na ten temat. Zazwyczaj szukamy ich w Internecie na różnych stronach, ale czy znalezione przez nas informacje są prawdziwe? Przecież każdy producent będzie zachwalał swój produkt, żeby go tylko sprzedać. Nie napisze nam jakie są jego wady, ponieważ byśmy go nie kupili. A jak to jest w przypadku izolacji natryskowych? Otóż pomimo, że na rynku ten rodzaj izolacji dostępny jest dopiero od kilku miesięcy to piana poliuretanowa jest najchętniej wybieranym materiałem do ocieplania domów czy budynków gospodarczych. Dlaczego tak jest? Jakie są jej zalety skoro większość osób woli zapłacić więcej pieniędzy za izolację niż w przypadku wyboru tradycyjnych materiałów takich jak wełna czy styropian? Po pierwsze piana poliuretanowa ma znacznie lepsze parametry termoizolacyjne niż pozostałe materiały dostępne na rynku. Po drugie jest ona nakładana na daną powierzchnię za pomocą specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu izolację można wykonać bardzo szybko, nawet w kilka godzin. W przypadku pozostałych materiałów czas wykonania izolacji jest znacznie dłuższy. Po trzecie nie powstają żadne szczeliny czy też szpary przez które mogłoby uciekać ciepłe powietrze a co za tym idzie ponoszone przez nas koszty ogrzewania będą znacznie niższe. I to właśnie sprawia, że wiele osób decyduje się na ten rodzaj izolacji. Izolacje natryskowe pianą poliuretanową – Śląsk są bezpieczne zarówno dla zwierząt jak i dla ludzi.

Sama ostatnio budowałam dom i zdecydowałam się na izolację natryskową. Teraz kiedy minęło już trochę czasu, wiem że gdybym miała wybierać jeszcze raz to wybrałabym tak samo, ponieważ koszty ogrzewania są o wiele niższe niż w przypadku gdybym zdecydowała się na styropian czy wełnę. Skąd to wiem? Ponieważ moja koleżanka ma dom o podobnej powierzchni, jednak ocieplony innym materiałem i płaci wyższe rachunki.