Granitowy zlewozmywak dwukomorowy

 

W trakcie remontu kuchni zdecydowałam o wymianie zlewozmywaka na nowy model. Chciałam czegoś nowoczesnego, ale też dobrze się prezentującego i funkcjonalnego. Wybór padł na zlewozmywak dwukomorowy wykonany z granitu. Po dwóch miesiącach użytkowania jestem pewna, że podjęłam słuszną decyzję. Jestem zadowolona z zakupu.

Jak wybrać zlewozmywak dwukomorowy?

zlewozmywak dwukomorowy granitowyNa początku chciałam kupić zlewozmywak jednokomorowy. Pomyślałam, że skoro mam zmywarkę, to większy nie będzie mi potrzebny. I tak nie będę w nim zmywać naczyń. Ostatecznie jednak zmieniłam zdanie i kupiłam zlewozmywak dwukomorowy granitowy. I nie żałuję. Dlaczego? Mam przede wszystkim o wiele więcej miejsca. I choć faktycznie w zlewie naczyń nie zmywam, to często myję w nim owoce i warzywa. Potrzebuję do tego wiele miejsca, zwłaszcza że gotuję bardzo dużo i często. Druga rzecz, że właśnie taki zlew pasował mi do wymiarów szafki. Miałam miejsce, więc zdecydowałam się je zapełnić. Ostatecznie kupiłam zlew o wymiarach 760×485 mm. Niby nie jest duży, a jednak odpowiedni. Jest dostosowany do wpuszczenia w blat. Wykonano w nim też otwór na baterię, którą dokupiłam samodzielnie. Zlewozmywak, jaki wybrałam, został wyprodukowany w Polsce. Jest bardzo odporny na czynniki zewnętrzne, m.in. na szok termiczny, wysoką temperaturę i zarysowania. Mam więc nadzieję, że będzie mi służył przez wiele lat. W wybranym przeze mnie modelu, producent wzbogacił tworzywo o powierzchnię ułatwiająca czyszczenie. Dodatkowo sprawia ona, że zanieczyszczenia są mniej widoczne, a rozwój bakterii i grzybów znacząco zahamowany. To oczywiście nie zwalnia mnie z obowiązku czyszczenia zlewozmywaka, co robię bardzo dokładnie co najmniej raz w tygodniu (raz w miesiącu do syfonu wlewam ocet i sodę w celu udrożnienia rur). W niedługim czasie czeka mnie remont kuchni na działce. I jestem przekonana, że i tam zdecyduje się zamontować zlewozmywak granitowy. Z powodu ograniczonej ilości miejsca, będę jednak musiała ograniczyć się do modelu jednokomorowego.

W każdej kuchni centralne miejsce zajmuje zlewozmywak. Jest niezbędny w każdym domu. To tam zbiera się brudne naczynia, czyści je, ale tez myje warzywa, owoce, mięso. Zbiera więc wiele zanieczyszczeń. Ważne jest więc, by wybrać taki model, który nie tylko będzie trwały i estetycznie wykonany, ale też jest łatwy w utrzymaniu czystości.