Gdzie stosuje się separatory z osadnikiem?

Gdzie stosuje się separatory z osadnikiem?

Woda to podstawa – takie sformułowanie jest niezwykle bliskie prawdy. Woda wpływa na naszą codzienność i jest podstawą naszego istnienia na tej Planecie. Żeby woda krążyła cały czas w obiegu, potrzebne jest zastosowanie specjalnych systemów takich jak system oczyszczalni ścieków, które wyposażone są w specjalne urządzenia służące filtracji wody, takie jak separatory z osadnikiem.

Jakie funkcje spełniają separatory cieczy?

separator z osadnikiemJednym z podstawowych separatorów, jakie można znaleźć, są separatory cieczy lekkich. Dzięki nim możliwa staje się filtracja wody w oczyszczalniach ścieków. Jest to urządzenie wielkomorowe, które dzięki swojej budowie oddziela wszelkie zabrudzenia od reszty wody, zbierając do specjalnego zbiornika cały brud i szlam. Istnieje wiele modeli separatorów, wszystko zależy od tego, ile areałów wodnych urządzenie to ma filtrować. Im większa pojemność zbiornika separatora, tym więcej litrów wody będzie w stanie przez siebie przepuszczać. Istnieją także takie urządzenie jak separator z osadnikiem, który właśnie posiada specjalną komorę zbierająca wszelkie nieczystości. Separatory stosuje się także w zakładach produkcji spożywczej, gdzie oddzielają one tłuszcz od wody. Taki zbiornik oddzielający tłuszcz montowany jest także w zakładach przetwórstwa mięsnego. Dzięki temu woda po dalszym systemie filtracji może z powrotem trafić do obiegu i zostać ponownie wykorzystana. Separatory mogą zostać zastosowane w miejscach, w których panuje ograniczony obszar wodny jako samodzielne urządzenie bądź jako obiekt zintegrowany z innym, na przykład z dużą maszyną do filtracji tłuszczy.

Separatory z osadnikiem to takie urządzenia, które posiadają specjalną komorę, w której gromadzi się tłuszcz lub szlam. Dzięki temu możliwa jest filtracja wody, która ponownie może zostać wykorzystana. Wykorzystuje się je z reguły w zakładach przetwórstwa spożywczego i w zakładach produkcji mięsnej.