Gdzie serwisować agregaty chłodnicze?

Gdzie serwisować agregaty chłodnicze?

W sytuacji, gdy nasz agregat chłodniczy przestanie pracować z pełną wydajnością, przewożone przez nas ładunki mogą być narażone na rozmrożenie lub zepsucie się w trakcie transportu. Dlatego koniecznie trzeba jak najszybciej udać się takim autem do autoryzowanego serwisu, w którym uda się nam naprawić wszystkie usterki.

Agregaty chłodnicze najlepiej serwisować w autoryzowanych punktach

agregat carrier serwisIstnieje wiele rodzajów agregatów chłodniczych, które mogą być przystosowane zarówno do długich tras, w trakcie których kierowca musi odpoczywać, jak i do tras jednodniowych, gdzie źródłem zasilania agregatu jest jedynie silnik pojazdu, a więc w sytuacji, gdy on nie pracuje, na przykład na postoju, agregat nie utrzymuje temperatury w chłodni. Awaria agregatu musi zostać rozpoznana jak najszybciej. Firmy, które zajmują się naprawianiem takich agregatów posiadają zaawansowane narzędzia diagnostyczne, dzięki którym są w stanie szybko wykryć, jakiego rodzaju usterka jest do naprawy. Może dotyczyć to naprawdę wielu różnych aspektów, takich chociażby jak system dystrybucji środka chłodniczego po agregacie, który powinien być szczególny, ale w wyniku nadmiernej eksploatacji może wypuszczać środek chłodniczy, doprowadzając do rozszczelnienia. Jeżeli mamy agregat Carrier serwis powinien odbywać się regularnie. Pozwoli to na utrzymanie sprzętu w odpowiedniej kondycji do regularnych transportów.

Im szybciej uda się nam naprawić awarię, tym szybciej nasz sprzęt znów wyruszy w trasę i zacznie dla nas zarabiać. Pół biedy, jeżeli wybrany przez nas agregat zepsuje się, przewożąc nasze własne towary, gorzej, gdy ulegnie awarii w trakcie jazdy z cudzymi towarami, które mogą się zniszczyć. Dlatego tak ważne jest regularne serwisowanie tego sprzętu i udział w przeglądach.