Gdzie po świeże owoce i warzywa?

Gdzie po świeże owoce i warzywa?

Kiedy zapytamy kogoś, gdzie najczęściej robi zakupy okaże się, że najczęściej uzyskiwaną odpowiedzią są markety. Nie ma co się dziwić. Ludzie wiedzą, gdzie wybór jest ogromny, produkty świeże, a ceny znacznie niższe. Jednak istnieje wiele innych miejsc, w których można zrobić zakupy w równie niskich cenach, a w koszyku mieć produkty świeże o doskonałej jakości. Tego typu miejscem są targi, które najczęściej odbywają się raz w tygodniu.

Co oferują nam targi?

stoiska targoweTargi oferują nam duży wybór produktów od różnych producentów. Najczęściej są to rolnicy, którzy posiadają tak zwany kawałek ziemi i właśnie na nim hodują swoje produkty, a następnie wystawiają stoika targowe, na których je sprzedają. Najczęściej oferowane są warzywa, czy owoce. Sprzedawane są ziemniaki, cebula, marchew, jabłka, gruszki, pomidory, ogórki, sałata, por, seler… Wszystko, czego dusza zapragnie. Odwiedzając targ możemy zgubić się w gąszczu sprzedawców oraz ich klientów. Niewielkie uliczki, które powstały w wyniku wystawiania się sprzedawców mają do zaoferowania naprawdę wiele. Co ciekawe stoiska targowe mogą oferować nie tylko produkty spożywcze. Często zaopatrzyć się możemy w pościel, rośliny doniczkowe i ogrodowe, ubrania i bieliznę, a nawet perfumy i muzykę. Produkty te nie są najgorszej jakości. Jak głoszą badania, wiele z nich jest nawet wyższej klasy, niż oferowane w sklepach. Na targu często jest głośno, co jest spowodowane licznymi rozmowami sprzedawców z klientami. To jest kolejną zaletą tego typu miejsc. Bezpośredni kontakt ze sprzedawcą, który jednocześnie jest producentem swoich towarów, pozwala na uzyskanie informacji z pierwszej ręki na temat produktów, ale także na lekkie obniżenie ceny. Targowanie się pozwala na obniżenie ceny nawet o 50%. Jeśli planujemy większe zakupy warto skorzystać z oferty jednego sprzedawcy, dzięki czemu możemy zaoszczędzić okrągłą sumkę, a świeże produkty pozyskać z pierwszej ręki!

Targi oferują nam bardzo wiele dobrego. Możemy nie tylko przebierać wśród ofert licznych sprzedawców, ale także sporo zaoszczędzić, a jednocześnie mieć produkty prosto od dostawców. Jeśli chodzi o warzywa i owoce, istotne jest również, że wiele z nich nie jest nafaszerowana chemikaliami i środkami ochrony roślin. W czasach obecnych nikt nie chce dodatkowo dostarczać swojemu organizmowi pestycydów.  Same plusy!