Fryzjer dbający o naszego psa

Fryzjer dbający o naszego psa

 

Pielęgnacja i strzyżenie psów obecnie przestają kojarzyć nam się tylko z psami rasowymi, pokazywanymi na wystawach czy w trakcie psich zawodów. Zaczynamy sobie coraz bardziej zdawać sprawę, że poza kwestiami estetycznymi, ważne są także kwestie zdrowotne, a troska o sierść, uszy i pazury pupila jest bardzo istotna.

Czym zajmuje się psi fryzjer?

fryzjer dla psa WarszawaZ psem do fryzjera warto zacząć chodzić jeszcze gdy psiak jest tylko małym szczeniakiem, aby oswoił się z nowym miejscem i zabiegami pielęgnacyjnymi, nawet jeśli jeszcze nie są mu wcale potrzebne. Do tego będzie miał więcej okazji, aby przyzwyczaić się do obecności innych psów. Dzięki temu, nasz zwierzak będzie w przyszłości spokojnie poddawał się zabiegom pielęgnacyjnym. Jest to szczególnie ważne w przypadku dużych, silnych ras psów, które mogą sprawiać dużo problemów w czasie strzyżenia. Psi fryzjerzy oferują różne zabiegi. Nie tylko czesanie i kąpiel, ale też strzyżenie sierści, przycięcie pazurków oraz czyszczenie uszu. Zabiegi te są ważne z punktu higieny oraz troski o zdrowie psa. Obecnie takich specjalistów, potwierdzających swoje umiejętności odpowiednimi certyfikatami, jest wielu. Dlatego jeśli potrzebny jest nam fryzjer dla psa Warszawa i wiele innych miast będą dobrymi miejscami, aby takiego profesjonalistę znaleźć. Ceny są konkurencyjne, jednak nie samą ceną należy się kierować, ale przede wszystkim jakością oferowanych usług. Ważne, aby nasz pies czuł się dobrze po każdej wizycie u swojego fryzjera.

W przypadku ras z dłuższą sierścią, strzyżenie potrafi zdziałać cuda. Dobry fryzjer sprawi, że nasz pies będzie bardzo dobrze wyglądał, a do tego latem jego sierść nie będzie powodować przegrzania, o co łatwo przy wysokich temperaturach. Jeśli posiadamy psa rasowego, na wystawy, szukajmy fryzjera, który ostrzyże go w zgodzie z wymogami i kanonem rasy.