Fotelik samochodowy pies też potrzebuje

Fotelik samochodowy pies też potrzebuje

Jakiś czas temu adoptowałem małego kundelka ze schroniska. Zawsze lubiłem zwierzęta, a po wyprowadzce z domu rodzinnego w nowym mieszkaniu było wyjątkowo pusto. Długo nie musiałem się zastanawiać, tym bardziej, że nikogo nie musiałem pytać o zgodę. Tylko w sytuacji, kiedy mamy psa i planujemy dosyć często podróżować autem, to warto przemyśleć sprawę fotelika dla psiaka.

O foteliku samochodowym dla psa słów kilka

fotelik samochodowy dla psaWiększość posiadaczy psów nie wie nawet, że coś takiego, jak fotelik samochodowy dla psa istnieje. Tymczasem jest to najbezpieczniejszy i wg mnie jedyny właściwy sposób na podróżowanie ze swoim czworonożnym przyjacielem. Pewnie, na początku jeździłem z psem siedzącym na fotelu lub w bagażniku, ale wystarczyło kilka nagłych zahamowań, by zdać sobie sprawę, że to się może bardzo szybko źle skończyć. Taki fotelik zapewnia bezpieczeństwo zwierzakowi, tak samo jak fotelik dziecięcy dla dziecka, czy dorosłym pasy. Mogłoby się wydawać, że psu taka opcja podróży się nie spodoba, ale mój kundelek to uwielbia. Zresztą, osoby, które produkują takie fotele muszą wiedzieć co robią, więc nie dziwie się, że pies nie ma z tym problemu. Zdecydowanie ogranicza to również roznoszenie sierści po całym samochodzie. A jeżeli ktoś nadal nie jest przekonany, to niech spróbuje odpowiedzieć na pytanie, czy tak samo jeździłby ze swoją córką lub synem bez odpowiedniego zabezpieczenia? Dokładnie – najważniejsze to zadbać o to, by nikomu nic się nie stało.

Od kiedy mam fotelik dla psa, to zarówno ja, jak i on, o wiele chętniej wybieramy się w wycieczki samochodowe. Nie muszę się martwić, że przy ostrzejszym hamowaniu mogę zrobić krzywdę przyjacielowi i jestem pewien, że może on tym samym korzystać w pełni z atrakcji, jaką jest dla niego auto.