Firanki do salonu, które wybrać?

Firanki do salonu, które wybrać?

Nasze okna coraz częściej „zdobią” jedynie rolety. Faktem jest, że wyszliśmy już dawno z czasów, kiedy w modzie były żaluzje. I całe szczęście, że tak się stało. Nie zdobiły one naszych okien w sposób wystarczający. To samo dotyczy rolet. Nawet najpiękniejszy salon nie wygląda wystarczająco efektownie, kiedy jego okna pokryte są kolorowymi roletami. Każdy chciałby, aby jego okna wyglądały pięknie. Jak więc sobie poradzić z tym problemem?

Zalety firanek do salonów

gotowe firany do salonuOkazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie jest trudna. Istnieje bardzo dużo sklepów oferujących gotowe firany do salonu. Dostępne są one w różnych rozmiarach, więc nawet największe okna mogą zostać przyozdobione w efektowny sposób. Poza rozmiarem istotną kwestią jest dobór odpowiedniej firany do wystroju naszego salonu. Okazuje się, że gotowe firany do salonu produkowane są w tak wielu odsłonach kolorystycznych, że nie ma problemu dopasowaniem ich do wystroju. Ważną kwestią są również materiały, z których firany są wykonywane. Otóż wybór tkanin jest równie duży, co wybór kolorów i wzorów. Możemy dotknąć tkaniny przed zakupem, namacalnie wybrać odpowiednią z nich. Ciekawą kwestią są również wspomniane przeze mnie wzory. Jak wiemy, każdy ma inny gust i nie każdemu mogą spodobać się gładkie firanki bez żadnych zdobień. Obecnie producenci proponują przeróżne wzory na naszych firanach. Gotowe firany do salonu mogą posiadać wzór w postaci różnych, kwiatów, przykładowo róż. Mogą to być również liście, ale równie ciekawą propozycją stały się  bardzo modne w ostatnim czasie motyle. To tylko kilka przykładów z szeregu dostępnych wzorów. Ważne jest również, że gotowe firany do salonu nie będą się strzępić na końcach i są bardzo łatwe do wyczyszczenia. Wystarczy zwyczajne pranie, aby wyglądały jak nowe, a my z chęcią ozdobimy nimi ponownie nasze okna.

Cześć osób, która posiada rolety, a nie zasłony tłumaczy się tym, że rolety są praktyczniejsze, ponieważ nie wpuszczają rażących w oczy promieni słonecznych oraz latem zapobiegają nagrzewaniu mieszkania. Okazuje się, że firanki mają również taką funkcję i zabezpieczają przed zbyt dużym natężeniem wpadającego światła. Uwzględniając tę zaletę oraz efekt wizualny można śmiało stwierdzić, że firany do salonu mają znacznie więcej do zaoferowania, niż popularne rolety.