Farba w sprayu czyli sposób na nudne ubrania

Farba w sprayu czyli sposób na nudne ubrania

Rozwój sieci odzieżowych sprawia, że coraz częściej spotykamy osoby noszące takie same ubrania. Nic dziwnego skoro ubierają się w tej samej sieci co my. I nie ma w tym zupełnie nic złego. Chyba, że wolimy nosić oryginalne, ciekawe i niepowtarzalne ubrania. W takim przypadku powinniśmy zaopatrywać się w odzież u małych producentów lub robić ją samemu.

Oryginalne ubrania malowane farbami w sprayu

farby do ubrań w sprayu

„Zrobić” nie musi oznaczać „uszyć”. Nie wszyscy posiadamy talenty krawieckie lecz żeby nosić ciekawe ciuchy wcale ich nie potrzebujemy. To czego potrzebujemy to odrobina wyobraźni, pomysłowości i podstawowa znajomość rodzajów tkanin. Ze zwykłego podkoszulka, spodni, sukienki, marynarki czy dżinsowej kurtki możemy stworzyć prawdziwe perełki z całkowitą gwarancją ich niepowtarzalności. A potrzebujemy do tego jedynie trochę czasu i farby do tkanin. Ich bogaty asortyment znajdziemy w sklepach internetowych lub stacjonarnych z artykułami dla plastyków. W zależności od tkaniny, możemy wybierać w farbach przeznaczonych do nakładania pędzlem czy stemplowania, konturówkach, kredkach, pisakach, pastelach czy farbach w sprayu. Te ostatnie dają bardzo dobre efekty w połączeniu z szablonami, dzięki którym możemy w stosunkowo szybki sposób tworzyć unikatowe wzory lub pokrywać równomiernie cała powierzchnię tkaniny jednym kolorem lub dowolnie je łącząc. Najlepiej barwi się tkaniny naturalne takie jak len, bawełna czy jedwab lub takie, które w swoim składzie nie mają zbyt wiele sztucznych dodatków. W większości przypadków po zastosowaniu farby do ubrań w sprayu, tkaninę pozostawia się do wyschnięcia na kilka godzin a następnie zaprasowuje się żelazkiem w celu utrwalenia koloru. Następnie można ją normalnie prać, najczęściej w temperaturze do 40 stopni. Szablony do dekorowania tkanin można kupić w tych samych sklepach lub zrobić samemu według własnych potrzeb i uznania.

Własnoręcznie pomalowane T-shirty, torby czy bluzy mogą być fantastycznym prezentem. Należy jednak pamiętać o bezpiecznym używaniu farb w sprayu a więc zabezpieczeniu dróg oddechowych odpowiedni maseczką i nie używaniu farb gdy w pobliżu znajdują się dzieci lub zwierzęta. Niezależnie od tego, warto zadbać aby farby były przyjazne dla środowiska i bezpieczne dla użytkownika.