Ekogroszek kaloryczny i wydajny

Ekogroszek kaloryczny i wydajny

W czasie jesieni wielu z nas wybiera się na składy materiałów opałowych po to by zaopatrzyć się w jakieś produkty stosowane w systemach grzewczych. Mamy całą masę różnych możliwości jeśli chodzi o wybór takich produktów. Warto jednak zwracać uwagę nie tylko na cenę ale również i na kaloryczność oferowanych nam materiałów opałowych. Ostatnimi czasy mnóstwo osób decyduje się na zakup ekogroszku.

Ekogroszek do ogrzewania domów

wesoła ekogroszekWspomniany już wcześniej ekogroszek jest materiałem o bardzo małej granulacji. W związku z tym jakiś czas temu nawet nie było możliwości by skutecznie taki materiał opałowy spalać w swoich domach. Wówczas nawet bardzo drobny węgiel był uznawany za swego rodzaju gorszą klasę i raczej unikano kupna takiego węgla. Jednak to właśnie na jego bazie zaczęto produkować ekogroszek, który obecnie podbija rynek materiałów opałowych. Szczególnie kopalnia Wesoła ekogroszek może uznać za jeden ze swoich najlepszych produktów. Bardzo dużo osób ogrzewających swój dom przy użyciu ekogroszku poszukuje na składach materiałów opałowych właśnie ten ekogroszek, który produkowany jest we wspomnianej kopalni. Ekogroszek uznać można również za produkt ekologiczny. Wpływ na to ma fakt, że podczas produkcji tego materiału opałowego usuwa się z niego cząsteczki siarki. W związku z tym ekogroszek podczas spalania nie wydziela nadmiernej ilości szkodliwych spalin zagrażających środowisku.

Na dzień dzisiejszy ekogroszek można uznać również za produkt bardzo tani. Cena za jedną tonę ekogroszku wynosi obecnie mniej więcej tyle ile kosztuje połowa tony węgla. Natomiast kaloryczność tychże dwóch materiałów opałowych jest do siebie zbliżona. Ekogroszek dostępny w Polsce wyróżnia się też tym, że ma bardzo niski stopień spiekalności i nie jest wilgotny.