Efektywne docieplenie budynku dzięki piance PUR

Efektywne docieplenie budynku dzięki piance PUR

Chcąc zmniejszyć rachunki za ogrzewanie domu warto zainwestować o ocieplenie. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie użycie najefektywniejszej metody ocieplania, czyli pianki poliuretanowej. Jest to metoda droższa od tradycyjnych, jednak przynosi większe oszczędności, ponieważ ciepło nie ucieka na zewnątrz i w mniejszym stopniu korzysta się z ogrzewania.

Innowacyjna metoda dociepleniowa budynków

docieplanie budynków - mrągowoAby ograniczyć używane ogrzewanie, warto docieplić budynek. Może to zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Obecnie najczęściej stosowanym materiałem jest pianka poliuretanowa, która ma świetne właściwości termoizolacyjne. Jeśli chodzi o docieplanie budynków – Mrągowo to miejsce, gdzie działalność prowadzą wyspecjalizowane w tej dziedzinie firmy. Profesjonaliści za pomocą metody natryskowej w sprawny sposób ocieplą budynek. Pianka dociera w każde miejsce, tworząc niezwykle szczelną barierę termoizolacyjną, przez którą nie wydostaje się ciepło. Metoda ta jest bardzo polecana dla alergików, ponieważ montaż pianki nie powoduje pylenia oraz pianka ta nie pochłania wilgoci, więc nie tworzą się w jej wnętrzu grzyby oraz pleśń. Materiał ten nie emituje również toksyn i nieprzyjemnych zapachów. Pianka jest bardzo trwałym materiałem, który będzie służył przez długie lata. Możliwe jest zastosowanie jej również na zewnątrz budynku, jednak należy pokryć ją specjalną farbą, która będzie chroniła przed szkodliwymi promieniami UV. Pianka poliuretanowa może być otwartokomórkowa oraz zamkniętokomórkowa. Przy pierwszym rodzaju konieczne jest zastosowanie dodatkowo specjalnej foli, drugi rodzaj nie wymaga dodatkowego montażu. Dzięki piance PUR latem dom jest chroniony przed przegrzaniem, ponieważ chłód utrzymuję się wewnątrz. Jeszcze jedną ważną cechą pianki jest to, że chroni ona przed hałasami z zewnątrz, zatem wycisza wnętrze.

Pianka poliuretanowa cechuje się paroprzepuszczalnością oraz niezwykłą odpornością na wilgotność. Dzięki jej elastyczności i plastyczności z łatwością dopasowuje się do każdej powierzchni i świetnie do niej przylega. Z racji jej lekkości nie będzie obciążała konstrukcji budynku, zatem może być stosowana nawet w starym budownictwie. Posiada znacznie więcej zalet w porównaniu do tradycyjnych materiałów termoizolacyjnych.