Działki w pobliżu morza

Działki w pobliżu morza

Rynek gruntów zawsze cieszył się dużym zainteresowanie, bo ludzie stale budują nieruchomości, inwestują czy uprawiają ziemię na nich. Chcąc kupić działkę, trzeba się zorientować jaki typ gruntu pozwala na realizację konkretnego celu.

Jakie są rodzaje działek?

działki niedaleko kołobrzeguPolskie prawo budowlane określa wszystkie typy działek, jakie możemy spotkać i klasyfikuje je według przeznaczenia. Do najpopularniejszych należą działki budowlane, rekreacyjne, inwestycyjne i rolne. Pomimo, że z wyglądu mogą niczym się nie różnić, to w dokumentacji będą się znacznie różniły parametrami. Obecnie pożądane przez klientów są działki niedaleko Kołobrzegu, ponieważ leżą w atrakcyjnej lokalizacji. W nadmorskich kurortach ceny na grunty będą zdecydowanie droższe niż kilka kilometrów poza miastem, dlatego też wiele osób szuka właśnie w takich miejscach działek. Zlokalizowane tu działki budowlane, mają wydzielony teren pod drogę, mają wykonane odpowiednie zapisy w dokumentacji, które pozwalają na rozpoczęcie na nich budowy i mogą być uzbrojone, czyli posiadać fizyczne podłączenie instalacji elektrycznej, wodnej, gazowej i kanalizacyjnej. Kolejnym typem działek, jakie tu spotkamy, to działki rekreacyjne, przeznaczone pod zabudowę letniskową, czyli małe domki sezonowe. Na takiej działce nie musi być na stałe doprowadzony prąd i woda, ponieważ można w nim mieszkać tylko okresowo, na przykład na wakacje. Obie te działki są najczęściej wybierane i na obu można postawić budynek, choć zupełnie inny, a do tego znacznie się różnią ceną.

Każda działka ma konkretne przeznaczenie, którego trzeba przestrzegać, bo inaczej możemy się narazić na surowe kary. W miejskim planie zagospodarowania przestrzennego znajdziemy dokładne parametry każdego rodzaju działki, na konkretnym obszarze.