Działanie urządzenia do ozonowania klimatyzacji

Działanie urządzenia do ozonowania klimatyzacji

Wnętrze samochodu sprzyja rozwojowi grzybów i bakterii, ponieważ jest to niewielkie zamknięte pomieszczenie o ograniczonym dostępie światła i wysokim poziomie wilgoci. W szczególności układ klimatyzacji może stać się siedliskiem szkodliwych alergenów. Dzięki urządzeniu do ozonowania klimatyzacji rozwijające się wirusy mogą zostać usunięte z pojazdu.

Jak działa urządzenie do ozonowania klimatyzacji?

urządzenie do ozonowania klimatyzacjiW samochodzie często pojawiają się nieprzyjemne zapachy. Mogą być spowodowane perfumami, resztkami jedzenia, tytoniem czy rozlanymi płynami. Nie zawsze mogą zostać usunięte przez układ klimatyzacji, który również łatwo może się zanieczyścić. Stwarza on idealne warunki dla grzybów i bakterii do rozwoju, co po dłuższym czasie może zagrażać pasażerom. Obecność szkodliwych alergenów może prowadzić do chorób układu oddechowego. Aby skutecznie usunąć nieprzyjemne zapachy oraz oczyścić wentylację stosuje się urządzenie do ozonowania klimatyzacji. Rozpoczyna proces, który oczyszcza powietrze i wszystko co się z nim styka. Tapicerka, dywaniki oraz wentylacja nie będą wydzielały wcześniej obecnych zapachów, co pozwoli na komfortowe użytkowanie z samochodu bez ryzyka, że wyziewy mogłyby zaszkodzić zdrowiu kierowcy i pasażerów. Ozonowanie wykonywane jest za pomocą specjalnego urządzenia, które wprowadza ozon do układu klimatyzacji skąd rozprowadzany jest po całym pojeździe. 

Samochód powinien przez krótki okres czasu pachnieć ozonem, który po wywietrzeniu nie będzie wyczuwalny. Użycie urządzenia do ozonowania klimatyzacji zostawia wentylację czystą bez ryzyka obecności bakterii, grzybów czy wirusów. Jest to zabieg konieczny w przypadku starszych pojazdów, w których wentylacja nie działa skutecznie, aby mogły służyć jeszcze przez długi czas.