Drewniany domek - czyli nasz domowy azyl

Drewniany domek - czyli nasz domowy azyl

Od długiego czasu zastanawialiśmy się nad tym, aby wybudować sobie dom. W zasadzie nie mieliśmy na myśli domu całorocznego, tylko taki który będzie nam głównie służył latem, wiosną, kiedy będziemy chcieli uciec od miejskiego zgiełku i szumu. Szczerze pisząc, udało nam się to! Plany budowy były długofalowe. Początki nie były łatwe, ale to było warte zachodu. Przejdźmy jednak do samego początku. Realizację naszego mizernego planu rozpoczęliśmy od spisania wszystkich ważnych zadań na kartce papieru.

Nasz wymarzony drewniany domek

duży domek z drewna - PoznańPo naszych długoterminowych dyskusjach uznaliśmy, że rewelacyjnym rozwiązaniem będzie duży domek z drewna – Poznań to miasto, które zawsze kochaliśmy, dlatego też wybraliśmy działkę pod Poznaniem. Wybraliśmy domek parterowy. Przede wszystkim dlatego, że nie mamy dużej rodziny i jednopoziomowa forma, wystarczająco spełniała nasze oczekiwania i potrzeby. Długo się zastanawialiśmy jeżeli chodzi o wszystkie szczegóły. Między innymi takie, czy mają być schodki, czy warto jest budować ganek albo jakieś patio. Uznaliśmy, że to naprawdę rewelacyjne rozwiązanie, zwłaszcza na wieczorne „posiadówy”. Trochę obawialiśmy się tego czy budowa takiego domku z drewna będzie odpowiednia na naszą kieszeń. Musieliśmy znaleźć, też właściwego wykonawcę. Sami nie dalibyśmy rady tego zrobić. Na szczęście udało nam się znaleźć tanią i solidną firmę budowlaną. Byliśmy bardzo miło zaskoczeni całkowitym podejściem. Pomogli nam ze wszystkim, włącznie z wszystkimi kwestiami formalnymi. Skonstruowaliśmy go w taki sposób, żeby służył nam na weekendy. Zrobiliśmy małą sypialnie, oddzielnie salon z aneksem kuchennym. Nasi specjaliści doradzili nam, aby jednak nie wykluczać możliwości „pomieszkiwania w nim”. I to była bardzo dobra decyzja. Wspólnie wybudowaliśmy dom o wymiarze trzydziestu pięciu metrów kwadratowych. Jest na tyle duży, że możemy w nim swobodnie spędzać czas. Obawialiśmy się, że firma narzuci nam gotowy projekt, który nie będzie podlegał jakimkolwiek zmianom, ale nic z tych rzeczy!

Udało się to wszystko tak dostosować, żeby każdy z nas był zadowolony. Wprowadziliśmy zmiany, doszliśmy do wspólnego porozumienia. Jeżeli chodzi o koszty budowy, to taki drewniany domek to jest ona na tyle korzystna, że każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo cieszę się ze współpracy z wybraną firmą i polecam każdemu. Domowy azyl, zaspokoi potrzeby każdego.