Drewniane parkingi i klocki zabawkami naszych dzieci

Drewniane parkingi i klocki zabawkami naszych dzieci

Dzieci są skarbem ludzkości. Są naszą przyszłością, przyszłością całego świata, dlatego też powinniśmy dbać o nie od najmłodszych chwil. I o ile tak też robimy w kwestii przewijania, karmienia i innych potrzeb fizjologicznych, o tyle często nie zwracamy uwagi na rozwój intelektualny naszego dziecka. Ostatnio kiepską modą stało się dawanie bardzo małym dzieciom tableta, czy telefonu komórkowego do zabawy, a powinniśmy więcej uwagi poświęcać zabawkom, jakie kupujemy naszym dzieciom.

Parking z drewna oraz inne naturalne zabawki

drewniany parkingDawanie dziecku elektroniki już w tak młodym wieku nie pobudza jego rozwoju intelektualnego. Tak samo jest z wielogodzinnym oglądaniem telewizji. Prawdą jest, że rodzicom zdecydowanie łatwiej będzie włączyć dziecku bajkę i iść robić obiad, niż co chwilę zwracać uwagę na dziecko. Prawdą jest jednak również to, że na rynku dostępne są różnego rodzaju zabawki, które pobudzają do rozwoju maluszki. Mam tutaj na myśli drewniane klocki, czy piłki z dziurkami w kształtach klocków, które dziecko musi włożyć do odpowiedniego otworu. Ostatnio na rynku pojawiła się tendencja, która zwraca uwagę rodziców na drewniane zabawki. I tak oto pojawił się drewniany parking z samochodzikami, drewniane klocki, czy też drewniane figurki i domki dla lalek. Te produkty są warte zainteresowania, ponieważ nie tylko wpierają rozwój intelektualny oraz fizyczny naszego malucha, ale także są zupełnie nieszkodliwe. Elementy drewniane są dużego rozmiaru, więc szansa na połknięcie, czy umieszczenie w nosie jest bardzo mała. Dodatkowo drewnianymi zabawkami dziecko nie zrobi sobie krzywdy. Nie posiadają one ostrych krawędzi, ponieważ zwykle są one wygładzane, a także nie są ciężkie, dzięki czemu zapobiegają bolesnemu spadnięciu dziecku na stopę podczas upadku. Drewniany parking, czy klocki możemy kupić zarówno w wersji naturalnej, jak i w wersji pomalowanej nieszkodliwymi barwnikami.

Zabawki z drewna potrafią wnieść wiele dobrego w życie naszych maluchów. Są nieszkodliwe, bezpieczne nawet dla najmłodszych, a dodatkowo wspierają rozwój dzieci. Jeśli potrzebujemy zabawek, które zaabsorbują uwagę naszego potomstwa, to drewniane zabawki sprawdzą się doskonale w tej roli. Może warto więc sięgnąć po tego typu produkty, zamiast włączać dziecku bajkę w komputerze, czy uczyć włączania gry na tablecie? Myślę, że taka zmiana może być jedną z najlepszych zmian w życiu naszego dziecka.