Dobry specjalista medycyny sportowej w Warszawie

Dobry specjalista medycyny sportowej w Warszawie

 

Mój narzeczony Rafał od dzieciństwa intensywnie trenuje taekwondo. Zaczął w wieku siedmiu lat i bardzo wciągnęła go ta sztuka walki. Jest obecnie zawodnikiem jednego z klubów w naszej stolicy. W trakcie swojej kilkunastoletniej kariery wielokrotnie zmieniał kluby, by móc się nadal rozwijać sportowo. Niestety na ostatnim obozie treningowym przytrafiła mu się kontuzja.

Gdzie w Warszawie znaleźć lekarza medycyny sportowej?

medycyna sportowa warszawaDoznał kontuzji więzadła pobocznego strzałkowego. Musiał przejść zabieg artroskopii. Nie poprzestał jednak na wizytach u ortopedy. Medycyna sportowa Warszawa jest miejscem, gdzie ona się prężnie rozwija. Są specjalistyczne poradnie, które zajmują się tylko tą specjalizacją. Rafał jak tylko dowiedział się jakiego urazu doznał, po wizycie u ortopedy, udał się do jednej z takich poradni. Tam opiekę nad nim przejął ortopeda i dodatkowo specjalista medycyny sportowej. Od razu ustalili termin artroskopii i plan rehabilitacji i odnowy. Cieszy się, że trafił na tak dobrego lekarza. Dzięki temu cały proces powrotu do zdrowia będzie przeprowadzony fachowo. Opieka medyczna będzie dostosowana do tego, że jest zawodowym sportowcem. Taekwondo jest niestety bardzo urazowym sportem. Już wcześniej przydarzyła mu się nieprzyjemna kontuzja stawu skokowego. Na szczęście ma dużo samozaparcia i zależy mu na kontynuowaniu kariery sportowej. Bardzo go w tym wspieram, choć w sezonie spędzamy ze sobą mało czasu.

Narzeczony właśnie przechodzi rehabilitację. Niestety nie może wziąć udziału w najbliższych zawodach, ale uznał, że zdrowie jest ważniejsze. Na początku był bardzo zły, że doznał kontuzji. Teraz zajął się szybkim powrotem do zdrowia. Dzięki temu też mam go dłużej w domu i możemy spędzać razem więcej czasu. Jak widać nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.