Dobrej jakości kijki

Dobrej jakości kijki

Długie spacery są jedną z popularniejszych form aktywnego spędzania czasu prze różne grupy wiekowe. Same spacery bardzo dobrze wpływają na ogólne samopoczucie. Jeśli należymy do grupy osób, które lubią spacerować w trudnym terenie, to powinniśmy wyposażyć się w sprzęt, który ułatwi nam takie wędrówki.

Kijki do chodzenia w terenie

kije trekkingoweDużo łatwiej jest spacerować po chodnikach lub po parku. Teren jest równy i przyjazny, w ten sposób nie obciążamy tak mocno swojego organizmu. Dla niektórych taka aktywność to zbyt małą, wolą chodzić po górskich szlakach turystycznych. W takim wypadku powinniśmy kupić sobie odpowiednie obuwie, a także możemy dokupić kije trekkingowe. W ten sposób całe obciążenie nie będzie nałożone na nogi, ale jego część zostanie przeniesiona na górną część ciała. Dzięki temu będą pracować wszystkie nasze mięśnie. Kijki trekingowe wykonane są między innymi z włókna węglowego. Włókno węglowe jest materiałem charakteryzującym się bardzo dużą odpornością na wszelkiego rodzaju obciążenia, a także bardzo niską wagą. Do góry kijka trekingowego przymocowana jest gumowa rękojeść, która zapewnia nam mocny i wygodny chwyt. Natomiast u dołu takich kijków znajdują się tak zwane buciki. Są to końcówki, które zapewniają nam stabilne podparcie. Kijki dzięki takim końcówkom się nie ślizgają. Buciki są wymienne, dzięki temu możemy używać kijków w różnym terenie. Wystarczy że dopasujemy odpowiednie buciki, do terenu po którym zamierzamy chodzić.

Dobrej jakości kijki, takie które posłużą nam kilka sezonów, kosztują od pięćdziesięciu, do stu złotych. Zakupu możemy dokonać przez internet lub w stacjonarnych sklepach sportowych. Do kupionych kijków dostajemy komplet bucików, co sprawi że będziemy mogli używać kijków w dowolnym terenie.