Dobre zabezpieczenie ciężkich ładunków

Dobre zabezpieczenie ciężkich ładunków

Przewożąc ładunki o dużych gabarytach każdemu zależy na ich odpowiednim zabezpieczeniu. Zarówno uszkodzenie, jak i utracenie towaru może wiązać się z dużymi kosztami obciążającymi firmy transportowe. Właśnie dlatego stosuje się specjalne łańcuchy wyróżniające się wysoką skutecznością. Są to tak zwane napinacze łańcuchowe, które ze względu na swoje solidne wykonanie świetnie sprawdzają się podczas transportu ciężkiego sprzętu.

Zastosowanie napinaczy łańcuchowych

Odciągi łańcuchowe Na rynku są już dostępne łańcuchy o wzmocnionej odporności na korozję oraz ścieranie, dzięki czemu nadal pozostają najskuteczniejszym rozwiązaniem takich przewozów. Można wśród wielu ofert znaleźć odciągi jedno lub dwuczęściowe, wpływające na sposób zabezpieczenia ładunku. Mimo dwóch rodzajów każdy z nich zbudowany jest z napinacza grzechotkowego oraz łańcucha stalowego zakończonego hakami. To za ich pomocą przypina się odciągi łańcuchowe do towaru. Najczęściej wybierane są te dwuczęściowe, ponieważ pozwalają samodzielnie wybrać umiejscowienie napinacza i regulację długości łańcucha. Wszystkie stosowane w przemyśle odciągi muszą być zgodne z normą unijną dotyczącą bezpieczeństwa mocowań ciężkich ładunków. Dostępne na rynku napinacze są w stanie utrzymać ładunek nawet do 16 ton. Jest to ich dużą zaletą, ponieważ tradycyjne pasy zabezpieczające z takim ciężarem mogłyby mieć problem. Ważne jest, by podczas zakupu odciągów zorientować się jaki jest współczynnik bezpieczeństwa produktu oraz klasa stali, by mieć pewność, że produkt jest trwały i odpowiedni do przewożonych towarów. Napinacze łańcuchowe są przygotowane do pracy w nawet najcięższych warunkach. Nie przeszkadza im wysoka temperatura, ani styczność z ostrymi krawędziami. Nie nadają się jednak do zabezpieczania ładunków o powierzchniach delikatnych, które są podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Odciągi łańcuchowe są stosowane zarówno podczas transportu elementów stalowych, ciężkich maszyn, jak i elementów zakończonych ostrymi krawędziami. Dzięki solidnemu wykonaniu świetnie sprawdzają się w każdej sytuacji. Jest to najbardziej uniwersalne rozwiązanie w sytuacjach, kiedy zwykłe pasy transportowe nie dadzą sobie rady chociażby ze względu na ciężar zabezpieczanego ładunku. Szybko i sprawnie można je przymocować do przewożonych maszyn, co pozwala na dużą oszczędność czasu.

Zostaw odpowiedź