Dobre buty dziecięce

Dobre buty dziecięce

 

Wygodne obuwie jest bardzo ważne, gdyż w trakcie całego swojego życia, okrążamy na piechotę kilka razy planetę. Każdy z nas każdego dnia pokonuje kilka kilometrów chodząc, biegając, lub spacerując. Małe dzieci dopiero się uczą chodzić i stawiając pierwsze kroki kształtują swoje kości, które na tym etapie są dość elastyczne.

Jak wygląda but profilaktyczny dla dziecka?

polecane buty profilaktyczne dla dzieciPierwsze buty dla dziecka, powinny być kupione w wieku około jednego roku, gdyż wtedy maluch zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki. Nie są to jeszcze samodzielne kroki, ale podczas ich stawiania naciska całym swoim ciężarem na stopę, która może ulec deformacji jeżeli będzie niewłaściwie ułożona. Polecane buty profilaktyczne dla dzieci są wykonane z miękkiej, naturalnej skóry i mają wzmocnioną, podwyższoną cholewkę, która sięga do kostki. Taka forma buta pozwala na zachowanie właściwego ułożenia stopy podczas chodzenia. Obuwie ortopedyczne jest polecane dla dzieci, u których już zdiagnozowano jakąś wadę stopy, natomiast obuwie profilaktyczne może nosić każdy maluch, aby wspomóc stopę we właściwym formowaniu. Dobre, polecane buciki będą miały twardą, gumową podeszwie na malutkim, około półcentymetrowym podwyższeniu, a wewnętrzna wkładka będzie zupełnie prosta. W przypadku kiedy dziecko ma płaskostopie poprzeczne, lub podłużne, to wkładka musi być odpowiednio wyprofilowana. Profilaktyczne buty są dostępne w wersji na lato i na zimę. W letniej wersji będą to sandałki, a w wersji zimowej całkowicie zabudowane i zapinane z boku na zamek. Poza właściwym obuwiem, konieczna jest też obserwacja rodzica, ponieważ pomimo idealnie dobranych butów, dziecko może układać stopy do wewnątrz stawiając kroki, albo będzie się potykać i zahaczać o podłogę czubkami butów. Jeżeli zawczasu będziemy kontrolować stópki dziecka, to nie będą mu sprawiały w przyszłości problemów.

Jak sama nazwa mówi, obuwie profilaktyczne ma na celu przeciwdziałać wszelkim wadom. Rodzice często kupują dzieciom buty na oko, bo wydaje się im że bez przymierzania mogą pasować. Jest to wielki błąd, gdyż każde dziecko ma nieco inny kształt stóp i buty, które są dobre dla jednego dziecka, nie będą dobre dla innego. Dobre buty profilaktyczne będą kosztować około sto złotych i znajdziemy je w sklepie z obuwiem dziecięcym.