Dobieramy ramy do luster

Dobieramy ramy do luster

Małe przestrzenie, z którymi mamy często do czynienia w przypadku zakupu pierwszego w życiu mieszkania, są bardzo wymagające, jak chodzi o aranżacje. Główne założenie jest taki, żeby optycznie powiększyć daną przestrzeń, a do tego konieczne jest zastosowanie pewnych podstawowych zasad aranżatorskich. Pierwsza z nich mówi o tym, żeby przede wszystkim postawić na jasną kolorystykę. Druga, zaś, zakłada minimalizm i funkcjonalność.

Wieszamy lustra w niedużych wnętrzach

ramy drewniane do lusterWielu z nas staje przed wyzwaniem, związanym z koniecznością urządzenia niedużego mieszkania. Warto wówczas trzymać się zasady, że do niedużych wnętrz pasuje przede wszystkim jasna kolorystyka. Poza tym istnieje sporo innych trików, które pomogą nam optycznie powiększyć przestrzeń. Duże znacznie będzie miał, na przykład, dobór dodatków. Możemy, na przykład, na jednej ze ścian w salonie czy w sypialni umieścić duże, dekoracyjne lustro lub kilka mniejszych. Będzie to nie tylko praktyczna dekoracja, ale przede wszystkim powiększająca przestrzeń. Lustra, bowiem, odbijając wszystko dookoła, sprawiają wrażenie, jakby dane pomieszczenie było większe. Jeżeli zdecydujemy się na dekoracje ścian w postaci luster, to warto wybrać ramy dla nich. Pięknie prezentują się ramy drewniane do luster, koniecznie wykonane z tego samego drewna. Jeżeli zdecydujemy się na kilka mniejszych luster, to jednolitość będzie bardzo ważna. Możemy zakupić gotowe lustra już oprawione w ramy, lub zamówić ich wykonanie według naszego projektu. Istnieje też możliwość zakupienia samych ram. Warto pamiętać o tym, że duże znaczenie będzie miało zgranie wygląd ram z całą aranżacją wnętrza. Jeżeli zdecydowaliśmy się na jasną kolorystykę, to najlepiej postawić też na jasne ramy. Plus jest taki, że nawet drewniane ramy są często malowane na różne kolory. Możemy je nawet sami przemalować, jeżeli będziemy mieli ochotę.

Lustra są doskonałym elementem dekoracyjnym w niedużych wnętrzach. Pomagają one optycznie powiększyć daną przestrzeń. Warto dobrać do nich odpowiednie ramy, które będą zgrywały się z aranżacją. Jeżeli zdecydujemy się na ramy drewniane, to dużym plusem jest to, że można je przemalować na dowolny kolor. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć we wnętrzach bardzo oryginalną przestrzeń.