Długopis wymazywalny dla dzieci do nauki pisania

Długopis wymazywalny dla dzieci do nauki pisania

Dla każdego dziecka sięgnięcie po przybory do pisania jest jednym z kroków milowych w rozwoju. Stawienie pierwszych kresek, rysowanie pierwszych szlaczków, pisanie pierwszych liter – to bardzo ważne doświadczenia, a także powód radości dla smyka i jego rodziców. Wiadomo jednak, że pierwsze próby bywają koślawe, nieporadne, nie zawsze budzące akceptację dziecka.

Ćwiczenie pisania z długopisem wymazywalnym

długopis wymazywalny dla dzieciW takich chwilach najlepiej sprawdzają się narzędzia, które pomagają poprawić niewprawną kreskę. Długopis wymazywalny dla dzieci to optymalny wybór, szczególnie dla małych nerwusów, zniechęcających się występującymi wpadkami kreślarskimi. Pozwala on wycierać błędy, dzięki czemu dziecko może poprawić swój błąd i nie zrażać do dalszego pisania. Jest to też dobra opcja dla dzieci w wieku szkolnym, które zaczynają przygodę z prawdziwą nauką. Dbałość o estetykę szkolnych zeszytów jest dużą zaletą, ale początkujący uczniowie popełniają jeszcze wiele błędów, mają problemy z ortografią, nie zachowują odległości i wykraczają poza linię. Z tego względu szybkie wymazanie potknięć i pomyłek jest bardzo wskazane. Pisząc zwykłym długopisem, dzieci nie mają szans na szybkie poprawki – używanie korektora zajmuje chwilkę niewprawnym rączkom, potem trzeba dokonać zmiany w tekście. O wiele łatwiej jest potrzeć kartkę końcówką długopisu i bezproblemowo kontynuować swoją pracę.

Bardzo dużą zaletą długopisów ścieralnych jest to, że mają tusz szybko schnący, dzięki czemu są dobre nawet dla osób leworęcznych, które pisząc, nie rozmazują sobie tekstu i nie brudzą rąk. Wszystkie te walory sprawiają, że zakup tego rodzaju długopisów jest najlepszą inwestycją, jeśli chodzi o uczące się pisania dzieci. Płynności pisania nie stają na przeszkodzie żadne omsknięcia ręki.