Dlaczego warto używać pieluch wielkokrotnego użytku?

Dlaczego warto używać pieluch wielkokrotnego użytku?

Staram się być świadomą mamą, ale jednocześnie nie porzucić swojego zdrowego stylu życia sprzed ciąży. Jestem weganką i od zawsze starałam się wprowadzać ekologiczne rozwiązania do swojego codziennego życia. Używanie pieluch wielkokrotnego użytku jest jednym ze sposobów by dbać o środowisko w trakcie wychowywania dziecka. Każda mama powinna tego spróbować.

Ekologiczne pieluchy mają wiele zalet

pieluchy ekologiczne wielokrotnego użytkuWiem, że argument o nieszkodliwości dla środowiska może nie przekonać każdego. Muszę więc wspomnieć o tym, że pieluchy ekologiczne wielokrotnego użytku są w użyciu o wiele tańsze niż korzystanie z jednorazowych pampersów. Oczywiście koszt jednej pieluszki ekologicznej jest większy niż jednej pieluszki jednorazowej, ale z pieluszki ekologicznej korzystać można nawet przez kilkanaście miesięcy. Tak, to prawda. Dla wielu kobiet wielorazowe pieluszki kojarzą się z pieluchami tetrowymi, z jakich korzystały nasze mamy i babcie. Tymczasem, ekologiczne pieluchy rosną z dzieckiem, posiadają wymienne wkłady, a do tego wyglądają bardzo estetycznie i uroczo. W sklepach dostępne są pieluchy o naprawdę różnych wzorach – ja najbardziej lubię te bardzo kolorowe i rzucające się w oczy materiały, ponieważ mój synek wygląda w takiej pieluszce wyjątkowo słodko. Mam takich pieluch kilkanaście i wystarczają mi w zupełności. Wcale nie muszę robić codziennie prania.

Macierzyństwo bywa trudne, ale jednocześnie jest to najwspanialszy okres w moim życiu. Kocham swojego synka i cieszę się, że będę mogła wychować go jak najlepiej jak potrafię. Korzystanie z pieluch ekologicznych wielokrotnego użytku pozwala mi nie tylko w jakiś sposób pozytywnie wpływać na środowisko, ale też mogę zaoszczędzić kilkaset złotych rocznie. Nie widzę więc żadnych wad tego produktu.