Deska do prasowania

Deska do prasowania

Nie każda kobieta lubi wykonywać domowe czynności, bo niektóre są żmudne i zabierają dużo czasu. Kobiety najczęściej nie lubią prasować i myć naczyń. Na brudne naczynia jest sposób, należy kupić zmywarkę i problem z głowy, ale z prasowaniem nie jest tak łatwo, bo trzeba by je oddać do pralni, która zajmie się ich wyprasowaniem. Takie rozwiązanie jest dość kosztowne.

Jaką wybrać deskę do prasowania?  

deski do prasowaniaUbrania, w których chodzimy są uszyte z różnych materiałów, które pod wpływem prania, lub wysokich temperatur mogą zmieniać swoje właściwości. Niektórych tkanin w ogóle nie można prasować, bo ulegną zniszczeniu. Najlepsze do noszenia i czyszczenia, są ubrania uszyte z miękkiej bawełny, lub lnu. Aby po praniu odzież wyglądała jak nowa, trzeba ją wyprasować. W sklepach z artykułami do gospodarstwa domowego znajdziemy przeróżne deski do prasowania, które bardzo ułatwiają tę żmudną pracę. Aby można było wygodnie prasować, deska musi mieć regulację wysokości i miejsce na żelazko. Deska ma najczęściej długość około stu dwudziestu centymetrów i szerokość czterdziestu pięciu centymetrów. Z prawej strony jest niewielkie wgłębienie wykonane ze stali nierdzewnej będące miejscem na żelazko. Niektóre modele mają zamontowane gniazdko, do którego możemy włączyć sprzęt, aby nie trzeba było być uzależnionym od kontaktu. Stelaż deski jest wykonany z lekkich rurek aluminiowych, a powierzchnia do prasowania posiada niewielkie dziurki, przez które przechodzi para podczas prasowania. Każda deska jest pokryta pokrowcem wykonanym ze specjalnego materiału z powłoką termiczną. Z jednej strony jest miękka i gładka bawełna, która ułatwia prasowanie, a z drugiej powłoka odbijająca ciepło, dzięki czemu gorąca temperatura działa z dwóch stron prasowanego materiału. Prasowanie na desce bardzo ułatwia to zadanie i dobrze organizuje przestrzeń. 

Dla osób, które muszą prasować męskie koszule, można dokupić mini deskę, która jest idealna na prasowanie wąskich rękawów. Stawiamy ją na desce i wkładamy do rękawa, który chcemy wyprasować. Musimy jedynie obracać koszulę, aby wyprasować  rękawy z każdej strony bez zagnieceń. Za dobrą jakościowo deskę trzeba zapłacić około sto pięćdziesiąt złotych. Dostępne są dwa rozmiary desek,  gdyż  nie każdy potrzebuje aż tak dużą