Dekoracyjne poszewki na poduszki

Dekoracyjne poszewki na poduszki

Teraz gdy na dworze zrobiło się zimno, a temperatura sięga zaledwie kilka stopni, bardzo cenna jest przytulna atmosfera. Wracając po pracowitym dniu do domu nie marzymy o niczym innym jak o przytulnej kanapie. Muszę się przyznać, że mam tak samo. Po zjedzonym obiedzie, siadam na kanapę, opieram się plecami o mięciutki poduszki i włączam laptopa, żeby zobaczyć co tam ciekawego słychać w świecie.

Jak odmienić wnętrze za pomocą poszewek dekoracyjnych?

poszewki dekoracyjneWraz ze zmianą pory roku postanowiłam zmienić również wystrój mojego salonu. Wprawdzie zmiany nie były drastyczne, ale kupno kilku nowych rzeczy zmieniło pokój na bardziej przytulny. Lekkie, zwiewne zasłony zastąpiłam ciężkimi, atłasowymi. Zamiast obrusu w kwiaty, teraz pojawił się obrus w jesienne liście. Kolejną zmianą był zakup kwiatów kojarzących się z jesienią, a dokładnie wrzosów. Ostatnią rzeczą jaką zrobiłam, aby przygotować wnętrze na prawdziwe jesienne klimaty był zakup poszewek do poduszek. To bardzo łatwy i szybki sposób na odmianę twojego wnętrza. Nie ma chyba szybszej metody na odmianę wnętrza jak wymiana poszewek. Wśród bogatej oferty sklepu  akcesoriami do domu wybrałam piękne i stylowe poszewki dekoracyjne. Wybrałam aż sześć poszewek. Pierwsza z nich była w czerwonym kolorze z białymi, dużymi kropkami. Druga z poduszek była w niezwykle modnym w tym sezonie kolorze musztardowym. Nie ma żadnego wzoru. Kolejne dwie poszewki były w szkocką kratę. Wniosło do wnętrza trochę szkockiego klimatu. Dwie pozostałe poszewki były wykonane z miękkiego sztucznego futerka w beżowym kolorze. Na początku trochę obawiałam się czy taki miks kolorów, wzorów i faktur będzie do siebie pasował. Jednak po założeniu poduszek w nowe poszewki, moje obawy znikły. Wszystko do siebie idealnie pasowało. Przekonałam się, że to bardzo dobry i trafiony wybór. Jakie zmiany jeszcze planuje w moim domu? Mam w planie położenie tapety na jednej ze ścian.

Już upatrzyłam sobie tapetę w retro wzór, przedstawiający kwiaty. Myślę, że taki wzór idealnie pasowałby do mojego pokoju. Wnętrze zyskałoby jeszcze bardziej przytulny wygląd z nutką stylu retro. Wiele osób narzeka na jesień, ja jednak jestem przygotowana nawet na najgorszą pogodę, ponieważ zawsze będę mogła przytulić się do moich miękkich poduszek.