Czym jest białko konopne?

Czym jest białko konopne?

 

Coraz więcej osób przechodzi na dietę wegetariańską i wegańską. W związku z czym, wiele z nich szuka pełnowartościowych substytutów białka zwierzęcego. Oprócz białka sojowego, które jest najbardziej rozpowszechnione, możemy też spotkać nieco lepsze białko pochodzenia konopnego. 

Sklepy z białkiem konopnym

białko konopneTego rodzaju białko pochodzi z konopi siewnych. Jednak jest ono pozbawione jakiegokolwiek działania psychoaktywnego. Najczęściej przyjmuje postać proszku o zielonym kolorze, a powstaje wskutek suszenia i rozdrabniania konopi. Jak powszechnie wiadomo, to Chiny są liderem w produkcji białka konopnego i to właśnie one dysponują najlepszym gatunkowo produktem. Białko konopne charakteryzuje się tym, że w procesie produkcji nie używa się wysokich temperatur, dzięki czemu struktura białka pozostaje nienaruszona. To gwarantuje nam, że przyjmujemy białko bogate w ogrom dobroczynnych składników. W proteinach konopi z łatwością znajdziemy kwasy nienasycone omega-3 oraz omega-6, czy też witaminę E. Białko konopne jest pełnowartościowe, oznacza to, że zawiera wszystkie aminokwasy, których nasz organizm nie potrafi wyprodukować. Białko konopne nie powoduje reakcji alergicznych, co często się zdarza w przypadku białka sojowego. Dlatego też to konopne jest polecane wszystkim bez względu na to, czy są alergikami, czy też nie. Koszt białka konopnego to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, najczęściej od czterdziestu do osiemdziesięciu, w zależności od producenta. Cena to koszt za opakowanie półkilowe.

Warto zakupić białko konopne, nie tylko jeśli jesteśmy weganami lub wegetarianami, to również doskonały produkt, jeśli chcemy uzupełnić niedobory tego składnika. Białko można przyjmować po zmieszaniu z mlekiem, jogurtem, a także owocami.