Czym cechują się suwnice?

Czym cechują się suwnice?

 

Transportowanie ciężkich ładunków, nawet na bliższe odległości może przysporzyć sporo problemów, jeżeli nie jesteśmy wyposażeni w odpowiedni sprzęt. Nowoczesna maszyna do przenoszenia ładunków musi cechować się dużym udźwigiem, sprawnością i szybkością działania, a także nieskomplikowaną obsługą. Wydaje się że tego typu maszyną jest suwnica.

Czym jest suwnica bramowa?

suwnice bramowePodczas transportowania ładunków o dużym ciężarze lub gabarytach bardzo ważne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu, który ułatwi nam transport bliskiego zasięgu. Do tego typu urządzeń zdecydowanie można zaliczyć suwnice bramowe, czy lekkie, wytrzymałe urządzenia, dzięki którym podnoszenie i przenoszenie ładunków będzie dużo prostsze. Zazwyczaj suwnice bramowe ssą stosowane tam, gdzie często rozładowany jest ciężki towar, gdzie dokonuje się napraw, lub montaży jakiś urządzeń. Większość suwnic mimo kompaktowej, lekkiej konstrukcji cechuje się bardzo zaskakującymi parametrami udźwigu, który w niektórych modelach dochodzi do 5 ton. Dużą zaletą tych urządzeń jest fakt, że ich parametry mogą się różnic, niektórzy producenci umożliwiają dobór  tych parametrów do oczekiwań klienta, na przykład jeżeli chodzi o rozpiętość suwnicy czy jej nośność. Główne zastosowanie suwnic bramowych to łatwiejsze podnoszenie, opuszczanie oraz przemieszczanie ciężkiego towary wzdłuż toru jazdy wciągnika suwnicy. Dzięki lekkiej konstrukcji z aluminium, suwnice można umieścić w dowolnym punkcie hali i w razie potrzeb przenosić ją w inne miejsce, tak gdzie akurat będzie potrzeba ich użycia do podnoszenia, załadunku czy rozładunku towaru. Stosowanie suwnic bramowych znacząco poprawia szybkość działania w halach rozładunkowych i poprawia bezpieczeństwo pracowników, którzy nie musza samodzielnie dźwigać ciężkich towarów. Prostota konstrukcji sprawia, że z obsługą suwnic poradzi sobie każdy pracownik po krótkim przeszkoleniu. Suwnice cechują się bardzo długa żywotnością, dzięki czemu jedna suwnica, nawet często używana, może działać bez problemów przez kilka lat.

Od kilku lat nastąpił znaczny rozkwit handlu międzynarodowego, w związku z czym zwiększyła się także rola oraz ilość hal przeładunkowych. Ich działalność nie byłaby jednak możliwa bez używania sprzętu, który ułatwia rozładunek i załadunek towarów. Do tego typu sprzętu można zaliczyć suwnice, łączącą lekką konstrukcję z dużym udźwigiem.