Cechy eyelinera w pisaku

Cechy eyelinera w pisaku

Istnieje naprawdę wiele metod na to, aby podkreślić nasze oczy w codziennym oraz wieczorowym makijażu. Możemy to zrobić za pomocą odpowiednio zmieszanych cieni, możemy też posłużyć się specjalnym tuszem do rzęs, a możemy posłużyć się eyelinerem i to właśnie ta metoda jest najpopularniejsza ze wszystkich, ponieważ zajmuje najmniej czasu i daje najlepsze efekty.

Zalety eyelinerów w pisaku

eyeliner w pisakuRysowanie kreski na oczach było modne już w latach siedemdziesiątych, a obecnie stanowi podstawę w zasadzie każdego makijażu. Bez względu na to, czy jest on wieczorowy czy może dzienny. Makijaż bez kreski wydaje nam się dzisiaj niepełny i od razu sprawia wrażenie, jakby czegoś w nim brakowało. Zupełnie tak, jakby nie podkreślić rzęs w żaden sposób nakładając jednocześnie cienie na powieki. Niegdyś do rysowania kreski służyły głównie kredki do oczu, jednakże dzisiaj mamy pod tym względem znacznie ułatwione zadanie dzięki eyelinerom. Mamy na rynku kilka ich rodzajów, lecz najpopularniejszym z nich jest oczywiście eyeliner w pisaku. Jego ogromną zaletą jest fakt, że posługujemy się nim jak długopisem więc znacznie łatwiej nam narysować prostą kreskę na obu powiekach, co szczególnie ułatwia sprawę kobietom, które dopiero uczą się posługiwać eyelinerem. Poza tym końcówka takiego eyelinera jest bardzo cienka, co niebywale ułatwia jego aplikację, a także pozwala zrobić cieniutkie i bardzo precyzyjne kreski. Eyeliner w pisaku znacznie lepiej reaguje na nacisk. Chcąc pogrubić kreskę robimy to w bardziej kontrolowany sposób i tym samym niwelujemy ryzyko powstania niechcianych plam. Końcówka takiego eyelinera nie jest również pędzelkiem, a zatem nie musimy się martwić, że się odkształci. Warto także wspomnieć o tym, że pisakowy eyeliner nie łaskocze tak powieki, jak inne eyelinery, więc też nie powoduje jej mimowolnego zaciskania lub drżenia.

Bez względu jednak na to, czy używamy eyelinera w pisaku, czy jakiegokolwiek innego powinnyśmy pamiętać o odpowiednim unieruchomieniu ręki podczas jego aplikacji. Opierając łokieć o blat stołu zyskujemy większą kontrolę nad makijażem ponieważ wówczas nasza ręka się nie trzęsie. Podczas nakładania eyelinera warto również patrzeć w dół ponieważ dzięki temu lepiej dotrzemy do trudnych miejsc na oku, a także eyeliner nie odciśnie się, jeżeli posiadamy opadającą powiekę.