Bezpieczne odkażanie pomieszczeń

Bezpieczne odkażanie pomieszczeń

Utrzymanie higienicznej czystości w różnych pomieszczeniach nie jest prostym zadaniem, ponieważ bakterie i wirusy utrzymują się na różnych płaskich powierzchniach. W warunkach domowych po prostu czyścimy każde miejsce z osobna, jednak w miejscach publicznych może to być niemożliwe, ponieważ zajęłoby to zbyt dużo czasu.

W jaki sposób odkaża się lokale biurowe?

odkażanie pomieszczeń biurowychDziś już wiemy jak groźny jest koronawirus i dlatego potrafimy się przed nim skutecznie chronić. Na pewno zachowanie dystansu społecznego, częste mycie rąk i noszenie maseczek zabezpiecza nas przed zakażeniem, ale ważna jest także systematyczna dezynfekcja powierzchni najczęściej dotykanych. Przeważnie są to klamki, szyby czy meble, jednak kiedy ktoś kichnie bez zasłaniania ust, to wirus może się znaleźć nawet na meblach i przyborach biurowych. Na pewno skutecznym rozwiązaniem jest odkażanie pomieszczeń biurowych jedną z dostępnych na rynku metod, które stosują firmy dezynfekujące. Przeważnie jest to zamgławianie, naświetlanie specjalnymi lampami ultrafioletowymi lub ozonowanie. Ostatnia metoda jest najczęściej polecana, ponieważ jest naturalna, bezpieczna i szybka. Bez obaw można ją wykonać w przedszkolu, szpitalu czy przychodni. Dzięki ozonowaniu odkażone zostaje powietrze, ściany, meble czy wszystkie przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu. Dezynfekcja trwa maksymalnie kilkadziesiąt minut, po których należy odczekać około piętnaście minut, aby cząsteczki ozonu rozpadły się do bezpiecznej postaci i możne wejść do pomieszczenia. Co najważniejsze w tej metodzie, to to, iż w trakcie odkażania w pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie ani zwierzęta. Ozon jest silnie toksyczny i aseptyczny, dlatego też jest on powszechnie wykorzystywany w dezynfekowaniu pomieszczeń, żywności czy wody pitnej. Jest on już wykorzystywany od wielu lat, choć ciągle mało rozpowszechniony.

Skuteczne odkażanie daje nam poczucie bezpieczeństwa, że pozbyliśmy się z pomieszczenia niebezpiecznych bakterii, wirusów, pleśni, grzybów, a także  nieprzyjemnego zapachu. Ozonem można odkażać każdy rodzaj pomieszczenie i możemy to robić w dowolnej chwili, jeżeli tylko dysponujemy generatorem ozonu. Jest to najprostszy sposób za przebywanie w bezpiecznej i wolnej od niewidzialnych wrogów przestrzeni.